1.5 Milyonluk Büyük Vurgun!

1.5 Milyonluk Büyük Vurgun!
Gümrük çalışanına ait bir adreste 433 adet kaçak fotoğraf makinası bulundu..

İstanbul'daki "gümrükte rüşvet" operasyonunda gözaltına alınan 47 kişiden İsmail S'nin, Fatih'teki işyerinde piyasa değeri 1.5 milyon lira olan 433 adet kaçak fotoğraf makinesi ele geçirildi. Zanlının değeri bin 500 ile 2 bin dolar arasında değişen makineleri tanesi 100 dolardan yurda soktuğu belirtildi.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 7 Ocak 2011 günü Atatürk Havalimanı, Halkalı ve Ambarlı gümrüğü başta olmak üzere farklı adreslere düzenlediği eş zamanlı operasyonda rüşvet ve yolsuzluğa karıştığı öne sürülen 47 kişiyi gözaltına almıştı. Zanlıların arasında İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Lütfi E. ve Atatürk Havalimanı Kargo Terminali Müdürü Hayrettin E. ile İstanbul Kaçakçılık İstihbarat Narkotik Gümrük Muhafaza Şube Müdürü Coşkun C. de bulunuyordu. Emniyette işlemleri tamamlanıp Bakırköy Adliyesi'ne sevk edilen zanlılardan 6'sı tutuklanmıştı.

Operasyon sırasında zanlılardan İsmail S'nin Fatih'teki işyerinde ele geçirilen fotoğraf makinelerinin incelenmesi tamamlandı. Ele geçirilen 246 adet Nikon marka, 187 adet Canon marka, 437 adet objektif merceği, 125 adet makine bataryası ve 22 adet makine flaş basına gösterildi.

Piyasa değeri 1 milyon 500 bin TL olan fotoğraf makinelerinin tanesinin 1500 ile 2000 dolar arasında değiştiği belirtildi. Ancak zanlıların her makineyi 100 dolardan gümrükten geçirerek yurda soktuğu belirtildi. Zanlı İsmail S'nin tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldığı öğrenildi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com