1 hekime 3 bin 500 kişi düşecek!

1 hekime 3 bin 500 kişi düşecek!
Afyonkarahisar'da, 11 Ekim'de aile hekimliğine geçilecek. İlde 1 hekime 3 bin 500 kişi düşecek..


Aile hekimliği bilgilendirme toplantısı, Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde yapıldı. Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü'nün düzenlediği toplantıya çok sayıda hemşire, ebe, sağlık memuru ve pratisyen hekimler katıldı.

Bilgilendirme toplantısında konuşan Sağlık Ocakları Şube Müdürü Ayşe İnkaya, Afyonkarahisar'da aile hekimliğine geçişin biraz uzun sürdüğünü söyledi. Yıllardır bu konu hakkında çalışma yaptıklarını dile getiren İnkaya, 'Tarih belli olduktan sonra da yeniden nüfus bilgilerimizi güncelledik. Güncellenen nüfus bilgilerinden sonra ortalama 3 bin 500 kişiye bir aile hekimi düşecek şekilde birim planlaması yapıldı. Bu şekilde de 193 aile hekimliğini oluşturduk. İl Sağlık Müdürlüğü'nün yaptığı planlamada, ilçe merkezlerinde 128 aile hekimliği pozisyonu, beldelerde 64 hekimlik pozisyonu, toplamda ise 193 aile hekimliği bulunuyor. Aile sağlık merkezi toplamı ise 96. Merkezde 67 aile hekimliği pozisyonu var.' dedi.

İnkaya, aile hekimliği nüfus dağılımının, sağlık ocaklarının bulunduğu bölgeler dahilinde kişilerin bulunduğu sokaklar esas alınarak tespit edildiğini bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com