1. Kar Manzaraları Fotoğraf Yarışması Başlıyor

1. Kar Manzaraları Fotoğraf Yarışması Başlıyor
Uşak Belediyesi bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan “Kar Manzaraları Fotoğraf Yarışması” düzenliyor.

Uşak’ta son on yıldır ilk kez bu kadar yoğun bir kar yağışının görülmesi üzerine, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bu güzel doğa olayını sanatsal bir aktiviteye dönüştürmek amacıyla bir yarışma başlattı.

Fotoğraf sanatıyla ilgilenen tüm vatandaşlarımızın katılabileceği yarışmada, Uşak’ta kar manzaralarını içeren her türlü fotoğraf (doğa, manzara, sokak, insan, herhangi bir obje) kabul edilecek.

Jüri üyelerini Uşak Fotoğraf Sanatçıları Derneği üyelerinin oluşturacağı yarışmada, çekilen fotoğraflar JPEG formatında, yüksek çözünürlükte (en az 300 dpi) olacak ve her yarışmacı yarışmaya en fazla 3 fotoğraf ile katılabilecek.

Renkli çekilecek olan fotoğraflar bir adet CD’ye kaydedilerek teslim edilecek, CD’nin üzerine çıkmayan asetatlı kalem ile yarışmacının isim, soy isim ve telefon numarası yazılacak.

Üzerinde herhangi bir bilgisayar programı kullanılarak rötuş yapılmış ya da montaj yoluyla elde edilmiş fotoğraflar kesinlikle kabul edilmeyecek.

Yarışmacılar çektikleri üç fotoğrafı bir CD içerisinde en geç 16 Ocak 2012 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne teslim edecekler. (Ayrıntılı bilgi için 0532 704 89 90 numaralı telefondan Doğukan Alsay’a ulaşılabilir)

Belirtilen sürenin sonunda toplanan fotoğrafları değerlendirecek olan seçici kurul, kazanan fotoğrafları belirleyerek ilan edecek. Kazanan fotoğrafların sahiplerine çeşitli ödüller verilecek, ayrıca jüri tarafından seçilen fotoğraflar AKM’de kurulacak olan fotoğraf sergisinde sergilenerek Uşak halkının beğenisine sunulacak.

Yarışmaya katılan tüm fotoğrafların kullanım hakkı Uşak Belediyesi’ne ait olacak.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com