“1 liranın bile kıymetini bileceğiz”

“1 liranın bile kıymetini bileceğiz”
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, üniversiteye tahsis edilen her 1 liranın kıymetini bileceklerini söyledi.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, üniversiteye tahsis edilen her 1 liranın kıymetini bileceklerini söyledi.
Görevine geçen hafta başlayan Prof. Dr. Karaaslan, Şaphane Kaymakamı Zerrin Çay Beşikçi, Şaphane Belediye Başkanı Ramazan Yeşildeniz, İl Genel Meclisi üyesi İsmail Sağlam, DPÜ Şaphane Meslek Yüksekokulu Müdürü Lütfi Mutlu, ilçenin sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan heyeti makamında kabul etti.
Prof. Dr. Karaaslan, yaptığı konuşmada, her türlü engeli aşarak üniversiteyi ilim ve irfan yuvası haline getireceklerini, bütün uygulamalarda adalet ve hukuku ön planda tutacaklarını bildirdi.
Büyük sorumluluk aldığını ifade eden Prof. Dr. Karaaslan, şöyle konuştu:
''Üniversiteye tahsis edilen her 1 liranın kıymetini bileceğiz. Ne çarçur edeceğiz ne de ettireceğiz. Kütahya'yı daha ileriye götürmek için çalışmalar yapacağız. Bulunduğumuz, görev yaptığımız her yerde adaleti ve hukuku sağlayacağız. Adaletli olacağız. Adalet olmadan hukuk olmadan yeryüzünde kardeşlik olmaz. İnsan yeryüzünün en değerli varlığıdır. Öncelikle insana değer vereceğiz. Kütahya'yı, ülkemizi, bu toplumu ileriye götürmek için çalışacağız. Gelecek kuşaklar daha müreffeh bir dünyada yaşayacaktır.''
Belediye Başkanı Ramazan Yeşildeniz ise Şaphane'de kısıtlı imkanlarla yetişen Prof. Dr. Karaaslan'ın rektör olmasından gurur duyduklarını ifade ederek, Prof. Dr. Karaaslan'a el dokuması kilim hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com