1 Mayıs afişine valilik engeli

1 Mayıs afişine valilik engeli
Denizli Valiliği, Türkiye Komünist Partisi'nin 1 Mayıs İşçi Bayramı mitingine çağrı için bastırdığı afişin kullanımına hakaret içerdiği için izin vermedi.

Denizli'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü için çeşitli kuruluşlar miting düzenledi. Ulus Caddesi'nde yapılacak mitinge Türkiye Komünist Partisi de valiliğe izin için müracaat etti. Valilik, mitingde kullanılacak afiş ve pankratların listesini istedi.

 Türkiye Komünist Partisi'nin, 'Padişah bozuntusuna bir çift sözümüz var. Bu halk sana boyun eğmez. 1 Mayıs'ta halk meydanlara çıkıyor' yazılı afişin kullanımı hakaret içerdiği ve Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddelerine aykırılık teşkil edeceğini belirterek izin vermedi.

 Buna rağmen afişin kentin bazı bölgelerine asıldığı görüldü. Vali Abdülkadir Demir, izinli olduğu için yerine vekalet eden Vali Vekili Abdullah Acar, 1 Mayıs'ta miting düzenlenmesi, gösteri yapılması için yapılan başvuruların Toplantı Gösteri ve Yürüyüş Kanunu'na göre incelenerek gerekli izinlerin verildiğini belirtip, söz konusu afişin ise hakaret içerdiği için asılmasına izin verilmediğini söyledi. (EAK)

Etiketler: , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com