1 Mayıs Odunpazarı meydanında kutlanacak

1 Mayıs Odunpazarı meydanında kutlanacak
Eskişehir’de, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) üyelerinden oluşan 1 Mayıs Düzenleme Kurulu ve Emek Demokrasi Güçleri Platformu, İl Sağlık

Eskişehir’de, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) üyelerinden oluşan 1 Mayıs Düzenleme Kurulu ve Emek Demokrasi Güçleri Platformu, İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplanarak 1 Mayıs bayramı için çağrıda bulundu. 

Düzenleme Kurulu ve Emek Demokrasi Güçleri Platformu adına açıklama yapan Hüseyin Gül, 1 Mayıs’ı birlik ve dayanışma içerisinde en coşkulu ve en geniş katılımla kutlamak için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Gül, hiçbir sıkıntıya yer bırakmadan, sorumluluk duyguları ve tüm coşkuyla birlik ve dayanışma içerisinde alanlarda olacaklarını belirterek, bu yıl DİSK, KESK, TMMOB ve katılımcı örgütler olarak Eskişehir’de Taksim Anıtı’na çelenk koyduktan sonra 1 Mayıs’ı Odunpazarı Meydanı’nda kutlayacaklarını kaydetti.

Eskişehirlilere 1 Mayıs’a gelmeleri konusunda çağrıda bulunan Gül, “İşçisi, işsizi, emekçisi, emeklisi, aydını, sanatçısı, gazetecisi, öğrencisi, esnafı, kadını, genci, yaşlısıyla tüm halkımızı adalet, eşitlik, özgürlük, laiklik, barış, ve gerçek demokrasi için 1 mayıs alanlarında bizimle birlikte olmaya çağırıyoruz. 1 Mayıs günü Hamam Yolu Yediler Saat Kulesi’nde saat 14.30’da toplanarak Odunpazarı miting alanına yürüyeceğiz. Saat 16.00’da da miting yapılacak daha sonra Grup Kibele bir konser verecek” dedi.
Düzenleme Kurulu ve Emek Demokrasi Güçleri Platformu üyeleri basın açıklamasından sonra 1 Mayıs’a çağrı broşürlerini vatandaşa dağıttı.(SBK)

Etiketler: , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com