1 Mayıs tatil oldu

1 Mayıs tatil oldu
Mayıs, ''Emek ve Dayanışma Günü'' adıyla tatil günü oldu.

TBMM Genel Kurulunda, Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkındaki Kanununda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı kabul edilerek yasalaştı.
Kanunla, tatil günlerine, ''Emek ve Dayanışma Günü'' adıyla, 1 Mayıs da ekleniyor.
1 Mayıs 2009'da kamu kurum ve kuruluşlarında yapılması kararlaştırılan iş ve işlemler yürütülecek. Kamu kurum ve kuruluşları, bu iş ve işlemlerin yürütülmesi için gerekli önlemleri alacak.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, TBMM Genel Kurulunda yaptığı teşekkür konuşmasında, 1 Mayıs'ın gerilim olmaktan çıkacağını ifade ederek, ''Millet bunu piknik olarak değerlendirecek'' dedi.

TÜRK-İŞ'İN TAKSİM TALEBİ REDDEDİLDİ
İstanbul Valisi Muammer Güler, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (TÜRK-İŞ), Taksim Meydanı'nın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına açılması için yaptığı başvuruya ilişkin ''Dün akşam itibarıyla bu talebin yerine getirilemeyeceğini kendilerine tebliğ ettik'' dedi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında İstanbul Valiliği'nde düzenlenen törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Güler, ''1 Mayıs'ı Taksim'de kutlama isteği saygı duyulacak bir şeydir elbette. Devlet olarak biz onu değerlendirdik ama Taksim'in şartları uygun olmadığı için şimdiye kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü için doğal olarak değerlendirilmemiştir'' dedi.

TÜRK-İŞ KADIKÖY İÇİN BAŞVURACAK
TÜRK-İŞ 1. Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak, Taksim Meydanı'nın 1 Mayıs kutlamalarına açılması yolundaki taleplerinin İstanbul Valiliğince reddedileceğini tahmin ettiklerini belirterek, ''B planı olarak Kadıköy'ü düşünüyorduk. Yarın genel merkezle görüştükten sonra Kadıköy için bir başvuruda bulunacağız'' diye konuştu.

A.A

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com