1 Mayıs'a izin veririm ama...

1 Mayıs'a izin veririm ama...
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1 Mayıs kutlamaları için izin verilen Taksim meydanında herhangi bir olayın yaşanması veya Taksim Atatürk anıtına yönelik münferit de olsa bir saygısızlık yapılması halinde, bir sonraki 1 Mayıs için Taksim meydanında ku

AB Bakanlığı ile İstanbul Valiliği arasında imzalanan işbirliği protokolünü için düzenlenen toplantı çıkışında habercilerin sorularını yanıtlayan Vali Mutlu, Taksim meydanında yapılacak 1 Mayıs kutlamaları için uyarılarda bulundu.

1 Mayıs'ı anlamına uygun bir şekilde kutlanmasını önemsediklerini söyleyen Mutlu," Şunu özellikle belirtiyorum. 1 Mayıs'ta Taksim Meydanı'nda işçi kardeşlerimizin bu özel gününde, milletimizin üzüntüsüne sebep verecek, milli hassasiyetlerimizi rencide edecek, Taksim meydanında, anıt çevresinde ve anıtta, bir takım olumsuz, bizleri rahatsız edecek görüntüler verildiği takdirde, bundan sonra açık söylüyorum. Bundan sonra, 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlama konusunda yeni bir karar alabilirim" diye konuştu.

Bu konudaki uyarılarını sürdüren Mutlu," Şayet buna yönelik bir yanlış hareketi görürsem. Bir saygısızlığını görürsem, bu küçük grupların dahi, münferit kişilerin dahi saygısızlık yaptığını görürsem, bundan sonra bir daha 1 Mayıs'la ilgili iznimi çok daha dikkatli kullandırırım" dedi.

'TEDBİRİMİZİ ALACAĞIZ'

Geçen yıl Taksim Meydanında yapılan kutlamalarda rahatsızlık yaratacak görüntüler olduğunu söyleyen Vali Mutlu, bu yıl ki kutlamalarda Taksim Atatürk Anıtı çevresinde tedbir alacaklarını belirtti. Bu konudaki duyarlılıklarını sendikacılarla paylaştıklarını söyleyen Vali Mutlu," Meydana gelecek bir takım marjinal grupların yapacağı hareketlere karşı kendilerinin de tedbir almalarını istedik. Polisle en ufak bir sürtüşmeye girmemelerini söyledim. Buna rağmen en ufak, aldığımız tedbirlere karşılık en ufak bir sıkıntı yaşanırsa, işçilerimizin hakkı olan bu bayramın kutlanması için Taksim'in dışında başka yerlere izin vermeye başlarım. Bir daha Taksim'de karşılığı ne olursa olsun, izin vermem" şeklinde konuştu. Uyarılarını üçüncü kez yineleyen Mutlu sözlerini " Milli hassasiyetlerimize, Atamıza, bayrağımıza el uzatacak hareketlere müsade etmeyeceğiz. Herkes sorumluluk içinde görevini yapacak. Benim aldığım tedbirlere bir çatışmaya getirecek olurlarsa, bundan sonra Taksim Meydanında herhangi bir gösteriye müsade etmem. Bunu şimdiden ilan ediyorum. Marjinal grupların hareketlerine kimse fırsat vermesin. Biz tedbirimizi alacağız" şeklinde tamamladı.

BÜTÜN OKULLAR DEPREME HAZIR

Bir habercinin özel bir üniversite tarafından hazırlanan ve İstanbul'daki bazı okulların depreme karşı hazırlıksız olduğunun öne sürüldüğü raporu Vali Mutlu'ya göstermesi ve raporda yer alan iddiaları sorması üzerine İstanbul Valisi Mutlu, İstanbul'daki okulların yüzde yüze yakın kısmının depreme hazırlıklı olduğunu söyledi. Sıkıntı olan okulları ya güçlendirdiklerini ya da yıkıp yeniden yaptıklarını söyleyen Mutlu, rapora tepki gösterdi.
(SRK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com