1 Milyon 500 Bin Kök Hint Keneviri İmha Edildi

1 Milyon 500 Bin Kök Hint Keneviri İmha Edildi
Erzurum’un muhtelif yerlerinde kendiliğinden çıkarak yabani olarak yetişen bir milyon 500 bin 602 kök hint keneviri KOM şube ekiplerince sökülerek imha edildi

Erzurum’un muhtelif yerlerinde kendiliğinden çıkarak yabani olarak yetişen bir milyon 500 bin 602 kök hint keneviri KOM şube ekiplerince sökülerek imha edildi.
2013 yılı içerisinde Erzurum’un muhtelif yerlerinde kendiliğinden çıkarak yabani olarak yetişen dişi ve erkek hint kenevirleri, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimat doğrultusunda, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte kenevirlerin yetiştiği alanlar tespit edildi. Bu alanlarda bir ay içerisinde toplam olarak 1.5 milyon 602 adet doğal ortamda kendiliğinden yetişmiş yabani dişi ve erkek hint keneviri imha edilmek üzere sökülerek toplandı. Sökülerek muhafaza altına alınan hint kenevirleri, Valilik Makamı onayı ile oluşturulan komisyon görevlilerinin huzurunda Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından Orman Bölge Müdürlüğünden alınan yakma ve soğutma desteği ile yakılmak sureti ile imha edildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com