1 Numara İstanbul'da Yaşıyor Ama...

1 Numara İstanbul'da Yaşıyor Ama...
Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar, var olduğu iddia edilen Ergenekon terör örgütünün liderinin İstanbul'da yaşadığını söyledi. İşte ayrıntılar...

Tayyar, Ergenekon'un 1 numarasının İstanbul'da yaşadığını ancak eskiye nazaran etkisiz durumda bulunduğunu iddia etti.

İstanbul Grubu Dostluk Derneği'nin (İGDD) önceki akşamki toplantısında konuşan Tayyar, "Ergenekon terör örgütünün bir numarası İstanbul'da geziyor ama sizler gibi metrobüse binmiyor. Bir numara etkisiz bir şekilde yaşıyor." dedi. Ergenekon örgütü ile ilgili önemli olanın bu yapılanmanın deşifre olması ve sistemin çözülmesi olduğunu vurgulayan Tayyar, "Gelinen noktada örgüt gizliliğini kaybetti ve artık hiçbir general darbe planları yapamayacak çünkü hesap sorulacağını bilecek." ifadelerini kullandı.

Balyoz ve Ergenekon darbe planlarının 28 Şubat darbesinden farklı olduğunu belirten Tayyar, hükümetin 28 Şubat sürecinde siyasi iradeye karşı geliştirilen yapılanmaları okuyamadığının altını çizdi. Başbakan'ın, Ergenekon ve Balyoz sürecini çok iyi analiz ettiğini söyleyen Tayyar, bunun polis ve MİT'in darbe planlarını destekleyen kurum kimliğinden çıkıp görevini yapan kurumlar haline gelmesi sayesinde olduğunu savundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com