"1. Öğrenci Proje Pazarı" ödül töreni

1. Öğrenci Proje Pazarı ödül töreni
Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesince düzenlenen 1. Öğrenci Proje Pazarı'nda dereceye giren proje sahipleri ödüllendirildi

KONYA (AA) - TÜBİTAK tarafından desteklenen, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Mühendislik Fakültesince açılışı gerçekleştirilen "1. Öğrenci Proje Pazarı"nın ödül töreni düzenlendi.

SÜ Teknokent, Meram Belediyesi, Selçuklu Belediyesi, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Odasının iş birliğiyle düzenlenen, genç beyinlerin projelerini sanayi sektörüyle buluşturmayı amaçlayan pazarda, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Çevre, Enerji, Verimlilik ve Endüstriyel Uygulamalarla ilgili alanlarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, fakültenin konferans salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde, üniversitede bu tür çalışma yapılmasından dolayı memnun olduğunu söyledi.

Bu tür etkinliklerin öğrencilere proje yapma alışkanlığı kazandırdığını belirten Gökbel, ilki gerçekleştirilen proje pazarına Konya'da birçok kurumun da destek verdiğini ifade etti.

Öğrencilere proje yapma alışkanlıklarını her zaman sürdürmeleri uyarısında bulunan Gökbel, "Bu güzel etkinliği düzenleyen fakülte dekanlığına da kalitesini daha da artırarak öğrenci proje pazarlarını devam etmelerini diliyorum. Destek vermeye devam edeceğiz. Proje pazarında rol alan, proje hazırlayan öğrencilerimizi tebrik ediyorum" dedi.

- "Üniversite ve sanayi iş birliğiyle yerli teknoloji ve mühendisliğin geliştirilmesini sağlamalıyız"

SÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Handan Gülce ise Türkiye'nin kalkınması ve sanayisinin gelişmesi için iyi eğitim almış, yetişmiş mühendislere ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.

Türkiye'de üretimlerin genellikle başkalarının geliştirdiği teknolojinin taklit edilerek ya da para karşılığı satın alınarak yapılmaya çalışıldığını ifade eden Gülce, şunları kaydetti:

"Ülkemizde yeterli ve donanımlı teknik eleman ve iş gücü bulunmasına rağmen projelendirme ve tasarım konularında yabancı firmalara büyük bedeller ödendiği bilinmektedir. Bu durumun aşılması için üniversite ve sanayi iş birliği ile proje tasarımı konusunda çalışarak yerli teknoloji ve mühendisliğin geliştirilmesini sağlamalıyız. Bu proje pazarı etkinliğiyle, üniversite öğrencilerini yenilikçi ve iddialı projeler üretme konusunda teşvik ederek ülke kalkınmasında görev alacak nitelikli elemanlar yetiştirilmesine katkıda bulunulması amaçlanmıştır."

Konuşmaların ardından, projeleri dereceye giren öğrencilere, protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

Törene, SÜ Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bayram Sade, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Selçuklu Belediye Başkan Vekili Ziya Yalçınkaya,  öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com