1. OSB ziyaretleri sürüyor

1. OSB ziyaretleri sürüyor
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) ile Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) işbirliğiyle gerçekleştirilen 1. OSB ziyaretlerine devam ediliyor.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) ile Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) işbirliğiyle gerçekleştirilen 1. OSB ziyaretlerine devam ediliyor. Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kaan Erarslan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ramaza Köse, Kütahya Teknik Bilimler MYO Müdürü Prof.Dr. Mustafa Aydın ile akademisyenlerinden bir grup ve KÜTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmet Özotraç, inceleme ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak için 1.OSB’de faaliyet gösteren, otomotiv, koltuk süngeri, oto lastik parçaları üreten POMPAK firmasına ziyarette bulundular.
Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kaan Erarslan Pompak firma yöneticisi M. Zeyit Damar’a sıcak karşılaması için teşekkür ederek şunları söyledi: “Bir süredir KÜTSO ile birlikte samimi şekilde çalışmalar yapıyoruz. Hem sanayimizin hem Kütahya’nın, bölgemizin, ülkemizin tabi ki üniversitemizin de gelişmesi, istifade edebilmesi için böyle bir birlikteliğe ihtiyacımızın olduğunu düşünüyoruz. Kütahya’ya, ülkemize en azından bu noktada bir akademik kurum olarak borçlu olduğumuzu düşünüyoruz. Sadece eğitim öğretim değil ama sürekli güncel bilgileri, literatürü tarayan, bilim ve bilgi üreten, teknoloji üreten kişiler olarak bunların mutlaka hayata geçmesi için sanayiye yansıtmamız gerekiyor. Bu manada muhakkak akademi ile sanayicinin buluşması gerekiyor. Şimdiye kadar ziyaret ettiğimiz ve temasa geçtiğimiz iş çevrelerinin gerçekten aynı duygu ve düşünceler içinde olduklarını gördük.”
Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ramazan Köse de, hızla gelişen teknolojiler karşısında sanayicilerin rekabet gücünü artırmanın önemli olduğunu kaydederek, sektörün üniversiteden beklentilerine cevap verecek konumda olduklarını söyledi.
Karşılıklı bilgi paylaşımının bulunulduğu ziyarette Pompak firması mali ve idari işler direktörü M. Zeyit Damar da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi, işbirliği konusundaki beklentilerini, görüş ve düşüncelerini ifade etti. Damar daha sonra heyete fabrikayı gezdirerek bilgilendirmede bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com