10 ayda 85 kilo verdi

10 ayda 85 kilo verdi
Aşırı kilo nedeniyle evinden çıkmakta zorlanan Savaş, 10 ayda 3 ameliyat geçirip, doktorları bile şaşırtarak 85 kilo birden verip, 55 kiloya düştü...

Kırıkkale'nin Yuva mahallesinde oturan Cemali Savaş, yaşamını olumsuz etkileyen kronik bir rahatsızlık olan Morbitobezite hastalığına yakalanıp, 140 kilo oldu. Aşırı kilo nedeniyle evinden çıkmakta zorlanan Savaş, 10 ayda 3 ameliyat geçirip, doktorları bile şaşırtarak 85 kilo birden verip, 55 kiloya düştü. Bir benzin istasyonunda pompacı olarak çalışan Savaş, şimdi hayata yeniden bağlandığını söylüyor.
Savaş, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Eski günlerim sadece fotoğraf karelerinde kaldı. Benim bugünlere gelmeme vesile olan doktorlarıma teşekkür ediyorum" dedi. Ameliyat öncesi görünüm ve sağlık açısından zor günler geçirdiğini belirten Savaş, "Yürümekte ve çalışmakta zorlanıyordum. 140 kilodayken göbek ve ayaklarımda yaralar oluyor, ağrısından duramıyordum. Uyku bozukluğu ve sürekli baş ağrısı oluyordu. 14 ay sürekli tedavi süresince 3 kere ameliyat oldum, sağlığıma kavuştum, Şimdi çok mutluyum" dedi.

Oğlunun 140 kilodayken nefes alıp vermekte zorlandığını ve rahat haraket edemediğini belirten anne Sevgi Savaş ise, "Bu duruma oğlum çok üzülürdü. Şimdi ailecek mutluyuz" dedi. Fatma Savaş ise eşi Cemali ile evlendiğinde 30 kilo daha alıp, oldukça şişmanladığını belirtirken, "Ben de zor günler geçirdim. Ayakları sürekli yara oluyordu. Nefes alıp vermekte zorlanıyordu. Onun bu duruma bende çok üzülüyorum. Şimdi ise onun adına çok seviniyorum" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com