10 Çuval Belgeden Çıkan Plan!

10 Çuval Belgeden Çıkan Plan!
Albay Dursun Çiçek imzalı 'İrtica ile Mücade Eylem Planı'na ilişkin davanın seyrini değiştirecek şok bir belge ele geçirildi. Islak imzalı belge Dursun Çiçek'e darbe andıcını yazma emrini bir tuğamiralin verdiğini ortaya koydu...

Fuhuş ve casusluk çetesinin kozmik zulasında ele geçirilen 'ıslak imzalı' bir belge, Albay Dursun Çiçek'e darbe andıcını yazma emrini bir tuğamiralin verdiğini ortaya koydu.

Casusluk çetesi soruşturması kapsamında Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde ele geçirilen 10 çuval belgeye ilişkin şok bilgiler gelmeye devam ediyor.

Binbaşı K.Y.'nin makam odasında ele geçirilen belgeler arasında; emniyet, jandarma ve Adli Tıp Kurumu kriminal laboratuarları tarafından tescillenen Deniz Kıdemli Albay Dursun Çiçek imzalı "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" belgesinin hazırlanma talimatı ile ilgili bilgiler yer alıyor.

'TEK BAŞINA YAZDI' DENİLMİŞTİ

Söz konusu belgeye göre Dursun Çiçek'in, İrtica ile Mücadele Eylem Planı belgesini hazırlama talimatını "tuğamiral" rütbesindeki bir subaydan aldığı tespit edildi. Binbaşı K.Y.'nin makam odasının tabanında, parke taşlarının altında bulunan 10 çuval belgenin içinde Çiçek'e eylem planı hazırlama talimatını veren tuğamiral imzalı yazının da yer aldığı kaydedildi. Genelkurmay'ın "Astlık üstlük münasebetini zedeleyerek görevini kötüye kullanan Dursun Çiçek'in belgeyi tek başına hazırladı" iddiası da böylece geçerliliğini yitirmiş oldu.

HEDEFTEKİ PAŞALAR

İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Fikret Seçen incemeleye alınan belgeler arasında Deniz Kuvvetlerinin emekli ve halen görevde olan mevcut en üst rütbelilerinin sürgüne gönderilmesinin planlandığı ortaya çıktı. İstihbarat Binbaşı K.Y.'nin makam odasındaki gizli bölmelerde ele geçirilen evraklar arasında Balyoz darbesinin gerçekleşmesi durumunda yurtdışına sürgüne gönderilecek kişilerin listesi bulundu. Balyoz Darbe Planı'nın devamı niteliğindeki belgede Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç, Donanma Komutanı Oramiral Murat Bilgel'in de isimlerinin olduğu belirtildi. Amirallere suikast iddianamesinin ek delilleri arasında, Teğmen Sinan Efe Noyan'ın evinden çıktığı iddia edilen not yer almıştı. Nottan yola çıkılarak, Metin Ataç ile Eşref Uğur Yiğit'e yönelik suikast düzenleneceği iddia edilmişti.

Cephaneler Sağdıç'ın emri ile toplanmış

Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde ele geçirilen 10 çuval belge arasında Bedrettin Dalan'a ait İstek Vakfı arazisinde bulunan cephanelik ile ilgili de ilginç bilgiler yer alıyor. Belgeler, Poyrazköy'de ele geçirilen cephanelerin eski Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Kadir Sağdıç'ın emriyle gömüldüğünü ortaya koyuyor. Belgeye göre Türkiye'nin dört bir yanında bululan cephaheler Sağdıç'ın yazılı emriyle Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen tarafından toplanarak Bedrettin Dalan'a ait İstek Vakfı'nın Poyrazköy'deki arazisine gömülüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com