10 dakika arayla işlenen cinayetlere toplam 41 Yıl 3 Ay ceza

10 dakika arayla işlenen cinayetlere toplam  41 Yıl 3 Ay ceza
Kütahya'da geçen yıl ekim ayında iki kişiyi otomobillerinde 10 dakika arayla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan iki arkadaştan biri 27 yıl 1 ay, diğeri 14 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kütahya'da geçen yıl ekim ayında iki kişiyi otomobillerinde 10 dakika arayla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan iki arkadaştan biri 27 yıl 1 ay, diğeri 14 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Kütahya Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Gökhan Demir (25) ve Recep Tosuncuk (24), öldürülen Efrahim Uludağ'ın eşi Semra Uludağ, babası Recep Uludağ, annesi Vesile Uludağ ile öldürülen Rıfat Şahin'in eşi Gülay Şahin ve kızı Seher Şahin katıldı.
Maktül yakınlarının avukatları, sanıkların eylemlerini taammüden gerçekleştirdiğini iddia ederek, sanıklar hakkında tahrik hükümlerinin uygulanmamasını talep etti.
Vesile Uludağ, oğlunun öldürülmeden bir süre önce yaraladığı Tosuncuk'u hastaneye götürüp tedavi ettirdiğini söyleyerek, ''Anasına, babasına, karısına, namusuna mı dokundu da oğlumu öldürdü? Torunum şimdi insan içine çıkamıyor, okula gidemiyor'' dedi.
Semra ve Recep Uludağ ile Gülay ve Seher Şahin ise adalete güvenliklerini, mahkemenin kararına saygı duyacaklarını ifade etti.
Sanıkların avukatları, Demir ve Tosuncuk'un eylemlerini tahrik altında işlediğini, öldürme kastıyla hareket etmediklerini savundu.
Cumhuriyet Savcısı Göksel Yıldırım ise önceki celsede verdiği mütalaayı aynen yinelediğini kaydetti.
Kararın açıklanmasından önce son sözleri sorulan sanıklardan Demir, ''Acılarını paylaşıyorum. Bu olayın böyle olmasını istemezdim. Pişmanım. Takdir mahkemenizindir. Mahkemenize güveniyorum'' diye konuşurken, Tosuncuk, pişman olduğunu, kimseyi öldürmek istemediğini söyledi. Mahkeme heyeti, Demir'in Rıfat Şahin'i tahrik altında ve taammüden değil, kasten öldürdüğüne hükmederek 27 yıl 1 ay, Tosuncuk'un ise tahrik altında kasten işlediği cinayet nedeniyle 14 yıl 2 ay hapisle cezalandırıldığını bildirdi.
Kütahya'da, 31 Ekim 2010'da, Efrahim Uludağ ve Rıfat Şahin, birbirlerine yakın mesafelerde 10 dakika arayla otomobillerinde silahla vurularak öldürülmüş, Şahin'i öldürdüğü iddia edilen Gökhan Demir polise teslim olmuş, Uludağ'ı öldürdüğü öne sürülen Recep Tosuncuk yakalanmıştı. Demir ve Tosuncuk hakkında ''tasarlayarak adam öldürme'' suçlamasıyla dava açılmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com