10 Kişilik Asansör Hatası!

10 Kişilik Asansör Hatası!
Çekmeköy'de asansör 5 kat aşağıya düştü: 2 yaralı Çekmeköy'de 5'inci kattaki bir düğün salonununun 4 kişilik asansörüne 10 kişi binince facianın eşiğinden dönüldü..

Çekmeköy'de asansör 5 kat aşağıya düştü: 2 yaralı Çekmeköy'de 5'inci kattaki bir düğün salonununun 4 kişilik asansörüne 10 kişi binince facianın eşiğinden dönüldü. Aşırı yüklenme nedeniyle hızla aşağıya inen asansör, yere çakılmaya ramak kala durdu. Olayda 2 kişi hafif yaralandı

Olay, Çekmeköy Taşdelen Mahallesi Sırrı Çelik Bulvarı'nda saat 00.30 sıralarında meydana geldi. Tokat Almus İlçesi Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından 4 katlı bir binanın son katında bulunan düğün salonunda düzenlenen etkinliğin ardından, davetlilerden bazıları merdivenle, bazıları ise asansörle aşağıya inmeye başladı. Bu sırada 4 kişilik olan asansöre 10 kişi binince, aşırı yüklenme nedeniyle asansör arızalandı, bir anda hızla aşağıya doğru düşmeye başladı.

İçindekilerin büyük panik yaşadığı asansör, son anda bodrum kat civarında sert bir şekilde duruverdi. Asansörden dışarı çıkmayı başaramayan kazazedelerin yardım çığlıklarına diğer davetliler koştu. Asansörün kapısı açılamayınca itfaiye ve sağlık ekiplerinden yardım istendi. İtfaiye ekipleri, uzun uğraşlar sonucu mahsur kalan 10 kişiyi kurtardı.

Asansörün ani bir şekilde durması sonucu, ayaklarından çatlaklar oluşan Güldane Taşbaş ve Birten Aytaç, hazır bekleyen ambulansla Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Olay sonrası büyük şok yaşayan kazazedelerden birisi, "Biz gerizekalıyız, çok kişi bindik asansöre" diye sitem etti. Kurtarılan bazı davetliler ise gözyaşlarını tutamadı.

ÖNCE ASANSÖRE SONRA DA AMBULANSA FAZLA YÜK

Yaralı Güldane Taşbaş'ın oğlu da ambulansa bindirilmek istenince kısa süreli gerginlik yaşandı. Ambulanstan indirilen Onur Taşbaş başka bir ambulansla hastaneye götürüldü. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com