10 Milyar Dolarlık İmparatoriçe Türkiye'de

10 Milyar Dolarlık İmparatoriçe Türkiye'de
10 milyar dolara hükmederek Ortadoğu iş aleminin en güçlü kadını olan Ghunaim, Türkiyte'de firma satın aldı.

Son dönemde Ortadoğulu yatırımcıların ilgisi sağlık sektörüne kaydı. Dubaili Abraaj Capital'in Acıbadem'e, Kuveytli NBK'nın Dünya Göz'e, Katarlı QFIB'in Memorial'a ortak olmasının ardından şimdi de bölgenin en güçlü kadını Maha Al Ghunaim, sağlık araçları üreticisi Bıçakçılar'ı satın aldı. Forbes tarafından 'Dünyanın En Güçlü 100 Kadını' listesinde 94'üncü sırada yer alan Ghunaim'in yatırım şirketi Global Capital, Bıçakçılar Tıbbi Cihazlar şirketinin yüzde 80'ini bünyesine kattı.
Özellikle ameliyat masasında Türkiye'nin en büyük üreticisi olan Bıçakçılar'ın İcra Kurulu Başkanı Sadrettin Dai, hisse satışının 100 milyon doların biraz üzerinde olduğunu söyledi. Dai, "Yeni ortağımızla Ortadoğu'da pazar payımız artacak" dedi.

'ÜLKENİZDE HER TÜRLÜ FIRSAT VAR'

10 milyar dolarlık fonu yöneten Global Capital Management'ın sahibi Ghunaim, Ortadoğu iş dünyasının en etkin kadın siması olarak biliniyor. 1998 yılında kurduğu fonu bölgenin en büyüklerinden biri haline getiren Maha Al- Ghunaim, 4 yıl önce İstanbul'da "Yatırımlarımı Türkiye'ye yönelteceğim. Çünkü Türkiye'de her türlü fırsat var" açıklaması yapmıştı.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com