10 Milyon 10 Araç İçin mi Harcandı?

10 Milyon 10 Araç İçin mi Harcandı?
Kütahya AKP Milletvekillerinin Karayollarından ödenek çıkartamadıkları için Kütahya Belediyesi tarafından 10 milyon TL'ye yaptırılan “Vefa Üst Geçidi”ni günde kullanan araç sayısı 10'u geçmiyor. Ayrıca “Vefa Üst Geçidi”ni kullan

Kütahya AKP Milletvekillerinin Karayollarından ödenek çıkartamadıkları için Kütahya Belediyesi tarafından 10 milyon TL'ye yaptırılan “Vefa Üst Geçidi”ni günde kullanan araç sayısı 10'u geçmiyor. Ayrıca “Vefa Üst Geçidi”ni kullanan araç sürücüleri;' Bu üst geçitte trafik işaret ve işaretçileri olmadığı için yönümüzü şaşırıyoruz' dediler.
Türkiye'nin birçok ilinde bu tür projeler Ulaştırma Bakanlığı'ndan alınan ödeneklerle yapılırken ne yazık ki Kütahya'da tam tersi durum söz konusu, belediyenin sosyal projeler için harcaması gereken 10 milyon TL'yi bu üst geçide yatırması ise halk arasında hoş karşılanmadığı ifade ediliyor. Çünkü Kütahya Belediye'nin sorumluluğunda olmadığı halde Kütahya Belediyesi tarafından 10 milyon TL (eski paryala 10 trilyon) harcanarak yapılan “Vefa Üst Geçidi” tercih edilmiyor.
“Vefa Üst Geçidi”ni kullanan az sayıdaki araçların şoförleri de üst geçitte trafik işaretleri olmadığı için yönlerini şaşırdıklarını dile getirerek; 'Trafik işaretleri olmadığı bu üst geçidi kullandığımıza inanın pişman oluyoruz Çünkü kendi kendimize şu soruyu soruyoruz acaba ben doğru yönde mi ilerliyorum ya karşıdan bir araç gelirse gibi sorularla bu üst geçitten geçmek zorunda kaldığımız için, Tren Garının az ilerisinde bulunan alt geçiti kullanmayı tercih etmek zorunda kalıyoruz' şeklinde açıklamalarda bulunarak bu haliyle “Vefa Üst Geçidi”ne harcanan paranın boşa gittiğini vurguluyorlar.
Ayrıca, çevre yolu üzerinden seyreden araçlar, 'İstasyon Sapağı'da üst geçit için hatırlatıcı levha olmaması nedeniyle (yan yola sapmadıkları için) sürücüler üst geçiti kullanamamış oluyorlar.
“Vefa Üst Geçidi”nin Ulaştırma Bakanlığının sorumluluğunda olduğunu ve üst geçidin Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılması gerektiğini de daha önce gazetemizden okuyucularımıza duyurmuştuk. Komşu il Eskişehir'de çevre yolu üzerindeki 'dal-çık' lar Ulaştırma Bakanlığı tarafından yaptırılırken, 'Vefa Üst Geçidi'nin parası Kütahya halkının cebinden çıktı. Kütahya Belediyesi projeyi kendi üstlenerek sosyal projelere harcaması gereken 10 milyon TL'yi “Vefa Üst Geçidi”ne harcadı.
“Vefa Üst Geçidi”nin detaylarını yetkililer daha önce şöyle açıklamışlardı:
''Bu proje gidiş-geliş olmak üzere 62 metre uzunluğunda Çevre Yolunu, 27 metre civarında da demir yolunu geçmektedir. Tali yolları da toparlayarak ulaşımı birleştirmektedir. Oto yol projesi, yağmursuyu drenaj hatları teşkili, aydınlatma sistemi, yaya yolları ve 3 adet merdiven ile yine 3 adet engelli vatandaşlarımız için asansör yapılması işlerini kapsamaktadır. Yaya yollarının üzeri polikarbonla kaplanmıştır. Toplam uzunluk 2.3 kilometredir.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com