10 yaşındaki kız erkek oldu

10 yaşındaki kız erkek oldu
Kız olarak dünyaya gelen ama 10 yaşına kadar ailesinin erkek gibi yetiştirdiği kız çocuğu erkek oldu

Tıbbi anlatımla 'doğurgan bir kız çocuğu' olarak dünyaya gelen ancak 10 yaşına kadar 'erkek' gibi yetiştirilen R.Y, ailenin başvurusu ve Cinsiyet Araştırma Komisyonu'nun kararı doğrultusunda cerrahi operasyonla erkek oldu

Siirt'te dünyaya gelen ve cinsiyeti ilk başta şüpheli görülen R.Y'ye, doğumundan 2 ay sonra ailesi tarafından götürüldüğü sağlık kuruluşunda çok sayıda tetkik yapılmasına rağmen bir teşhis konulamadı.

YANLIŞ YETİŞTİRME SONUCU!

10 yaşına kadar erkek çocuğu gibi yetiştirilen 5. sınıf öğrencisi R.Y'nin ailesi, çocuklarının vücudundaki değişimi fark etmeleri üzerine Diyarbakır'da özel bir hastaneye başvurdu. Yapılan tetkikler sonucu R.Y'nin doğurgan bir kız çocuğu olarak dünyaya geldiği fakat yanlış yetiştirilme sonucu erkek olarak yaşamını sürdürdüğüne karar verildi.

'KENDİNİ ERKEK OLARAK HİSSEDECEK'

Çocuk cerrahisi uzmanı, çocuk endokrin uzmanı ve çocuk psikiyatrisi uzmanından oluşan Cinsiyet Araştırma Komisyonu, ailenin de görüşünü alarak R.Y'nin bu aşamadan sonra ömür boyu kendisini psikoseksüel olarak erkek hissedeceği gerekçesiyle erkek cinsiyetine dönüştürülmesi yönünde karar aldı.

R.Y'nin önce sağlıklı çalışmayan iç kadın cinsel organları alındı, dudağından alınan parça ile büyütülen penisi oluşturulan idrar kanalı ile birleştirildi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com