100 dekar tarım arazisi sular altında kaldı

100 dekar tarım arazisi sular altında kaldı
Kütahya'nın Hisarcık ilçesine bağlı Hasanlar beldesinde etkili olan dolu ve sağanak nedeniyle derenin taşması sonucu yaklaşık 100 dekar tarım arazisi sular altında kaldı.

KÜTAHYA - Kütahya'nın Hisarcık ilçesine bağlı Hasanlar beldesinde etkili olan dolu ve sağanak nedeniyle derenin taşması sonucu yaklaşık 100 dekar tarım arazisi sular altında kaldı.
Hasanlar Belediye Başkanı Mehmet Altay, yaptığı açıklamada, beldede aniden başlayan dolu ve daha sonra etkili olan şiddetli yağışın, Kabaklar deresinin taşmasına neden olduğunu söyledi.
Derenin kenarındaki yaklaşık 100 dekar tarım arazisinin sular altında kaldığını belirten Altay, ''Özellikle beldemizin yüksek kesimlerinde başlayan ve yaklaşık 45 dakika süren sağanak ve ceviz büyüklüğündeki dolu nedeniyle belde merkezinden geçen Kabaklar deresi taştı ve tarım arazileri sular altında kaldı. Zararın boyutunu henüz bilemiyoruz. Sular çekildikten sonra hasar tespiti için çalışma yapılacak'' dedi.
Bu arada, arazileri sular altında kalan vatandaşlar, dere kenarına gelerek oluşan zararın durumunu belirlemeye çalıştı.

DERENİN TAŞMASI SONUCU KUM OCAĞINDA MADDİ HASAR OLUŞTU
KÜTAHYA - Hisarcık ilçesinde yaklaşık bir saat etkili olan dolu ve sağanak nedeniyle derenin taşması sonucu özel bir şirkete ait kum ocağında maddi hasar oluştu.
Alınan bilgiye göre, dolu ve sağanak, Güldüren deresinin taşmasına neden oldu ve dere bitişiğindeki Hisarcık Madencilik adlı şirkete ait maden ocağı sular altında kaldı.
Kamyon, jeneratör, su ve elektrik motorlarının kullanılmaz hale geldiği olayda, yaklaşık 100 kamyonun taşıyabileceği dere yatağında sürüklendi.
Şirket yetkilileri, maddi hasarın yaklaşık 50 bin lira olduğunu bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com