100 Dönüm Kül Oldu!

100 Dönüm Kül Oldu!
Mersin'in Tarsus İlçesi'nde kaynak kıvılcımının neden olduğu yangında 100 dönümlük makilik alan kül oldu...

Yangın Tarsus İlçesi'ne yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki İbrişim Köyü civarındaki makilik alanda meydana geldi. İbrişim Köyü su deposu yapımı çalışmaları kapsamında su borularının birbirine kaynak yapılması sırasında çıkan kıvılcımlar önce kuru otları daha sonra makilik alanı tutuşturdu. Havanın rüzgarlı olması nedeniyle alevler, Tarsus Orman Müdürlüğü'nün İbrişim Köyü ile Ulaş Köyleri arasında koruma sahası olarak belirlediği alana sıçradı. Yangın yüzlerce zeytin ağacını ile defne, biberiye, harnup ağaçlarını kül etti.

Yangının haber alınmasının ardından Orman İşletme ve Tarsus Belediyesi'ne ait araçlar ve arazözler ile yangın söndürme ekipleri yangına karadan, söndürme uçağı ve helikopterler ile havadan yangına müdahale edildi.

Yangın söndürme uçağı 5 sorti yaptıktan sonra bölgeden ayrılırken, yangın söndürme helikopteri yangının yayılmasını önlemek için alevlerin yoğun olduğu bölgelere defalarca su bıraktı.

Köylü gençlerin de katıldığı söndürme çalışmaları sonrasında yangın yaklaşık 3 saatte kontrol altına alındı. Jandarma yangınla ilgili soruşturma başlattı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com