100 puanlık Gezi Parkı 'direniş' sorusu!

100 puanlık Gezi Parkı 'direniş' sorusu!
Final sınavında 100 puanlık Taksim Gezi Parkı direniş sorusu!
İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü'nde 6. yarı yıl öğrencilerinin aldığı Film Çözümlemeleri dersinde Yrd. Doç. Dr. Gülay Er final sınavında 100 puanlık Taksim Gezi Parkı direnişiyle ilgili soru sordu.
 
Asistanlarla birlikte sınıfa gelen  Yrd. Doç. Dr. Gülay Er burada kısa bir açıklama yaptı. Sınavda aslında tek soru soracağına karar verdiğini ama daha sonra kararını değiştirdiğini söyledi. Bu tek sorununda "Fight Club filminde anlatıcı/Tyler Durden karekterinin sisteme direniş yöntemleriyle Gezi Parkı direnişinin benzerlikleri ve farklılıkları nelerdir?" olacağını belirterek Gezi Parkına gitmemiş, medyadan takip edememiş arkadaşlarınızın da olacağını düşünerek 2 soru sordum. Bu 2 sorudan birini seçerek cevaplayın açıklamasını yaptı.
Gülay Er'in bu açıklamasından sonra amfide öğrenciler alkışlar eşliğinde "Her yer Taksim her yer Direniş" şeklinde slagonlar attı. Öğrencilerin sınav sorusundan memnun oldukları yüzlerinden okunuyordu. Kısa sürede sessizlik sağlanarak sınav sağlıklı bir şekilde bitirildi.
 
Sınav sonunda öğrenciler "Direniş için sınavlar ertelenmezse hocalarda sınavda direnişi sorar, bu da bir direniş yöntemidir." şeklinde yorumlarda bulundular. (BCO)
 
İşte o final soruları:

1-) "Fight Club filminde anlatıcı/Tyler Durden karekterinin sisteme direniş yöntemleriyle Gezi Parkı direnişinin benzerlikleri ve farklılıkları nelerdir karşılaştırınız?" 

2-) "Fight Club filmindeki mekanları filmin ilgili temaları uyarınca çözümleyiniz?" 
 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com