100 temel eser okuma yarışması

100 temel eser okuma yarışması
Gediz Eğitimciler Derneği (GEDER) tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen "100 Temel Eser Okuma Yarışması" tüm eğitim camiası arasında büyük ilgi gördü.

Gediz Eğitimciler Derneği (GEDER) tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen '100 Temel Eser Okuma Yarışması' tüm eğitim camiası arasında büyük ilgi gördü.
Gediz Eğitimciler Derneği'nin Ticaret Meslek Lisesi'nde yapılan ikinci 100 Temel Eser Okuma Yarışması ilçedeki ilköğretim okulları arasında gerçekleştirildi.
Yarışmaya, Milli Eğitim Bakanlığınca tavsiye edilen 100 Temel Eser içerisinden 7 kitabı 4 aylık süre içerisinde okuyan 249 öğrenci katıldı.
Yarışmalarda, Akçaalan Hacı Fatma Çoban İlköğretim Okulundan Cihangir Pınarbaşı bireysel olarak birinci, Kayaköy İlköğretim Okulu'ndan Habibe Güven ikinci, aynı okuldan Fatma Sevindik ise üçüncü oldular.
Takım puanında ise Kayaköy İlköğretim Okulu birinci olurken, Akçaalan Hacı Fatma Çoban İlköğretim Okulu ikinci, Gazi İlköğretim Okulu da üçüncü oldu.
Yarışmada dereceye giren öğrenciler ve birinci olan Grup Danışman Öğretmeni Hasan Yörür para ile, birinci olan grubun tüm öğrencileri MP3 player ile, dereceye giren okullar ise 100 Temel Eser Kitap Seti ile ödüllendirildi. Gediz Eğitimciler Derneği Başkanı Mustafa Uluhan, 2006 yılında kurulan derneğin ilçe ve yurt genelinde gerçekleştirdiği önemli eğitim faaliyetleri ile hem öğretmen ve öğrencilerin bilgi ve kültür düzeyinin artmasına katkıda bulunduklarını, hem de eğitim camiası içinde kaynaşma ortamı oluşturduklarını söyledi. Dernek Başkanı Uluhan, 'Bu gibi yarışmalar ve çeşitli konferanslar düzenleyerek öğrenciler, eğitimciler ve velileri daha fazla bilgilendirmeye çalışıyoruz' dedi.
Yarışmaya gözlemci olarak katılan okul ve kurum müdürleri ile öğretmen, öğrenci ve velilere ödül töreninden önce yemek verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com