100 yeni dizi daha geliyor

100 yeni dizi daha geliyor
Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu, bugünkü köşesinde kanalların yeni dizi projelerini kaleme aldı.
Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu, ekranlarda 100 yeni dizinin izleyiciyle buluşacağını bugünkü köşesinde okuyucuyla paylaştı.
 
Bu dizilerden kaçının tutacağı yönünde tahmin yürüten Koloğlu'nun yazısı şu şekilde:
 
GÖZÜMÜZ AYDIN; 100 YENİ DİZİ DAHA GELECEK
 
Ekranın “şimdilik” en yeni dizisi, Melis Birkan ve Muhammed Uzuner’in yer aldığı “Saklı Kalan”...
 
Kanal D’nin CEO’su İrfan Şahin’in, “Yeni dönemde 20 yeni dizimiz olacak” açıklamasından sonra şöyle bir piyasayı kolaçan ettim. Yeni sezonda kanallar ne yapacak diye. 20 dizi fazla mı? Dizilerde iddialı kanalların 20 projeyle işe başlamaları çok doğal. Bir kanalın yöneticisi; “Ocak şubat aylarında 7-8 yeni dizi gireceğiz. Bunun yaz dönemi var, daha sonra yeni yayın dönemi var. 20 öyle abartılacak bir sayı değil. Bazı kanalların bunu da aşacağına inanıyorum” dedi. Peki hangi kanal?
 
Show TV’nin “atak yapan kanal” olarak, biraz da deneme yanılma yöntemine en fazla ihtiyaç duyan kanal olarak; yeni 25 diziyi ekrana getireceğine kesin gözüyle bakılıyor. Ortalama 20 dizi olarak baksak; eh, 5 majör kanal yani dizi fabrikası konumunda olan kanal var.
 
Sonuç olarak, bugünden 100 yeni dizinin bizleri beklediğini söyleyebiliriz. “Ne olacak bu kadar dizi?” diye soranlara, geçen seneden bugüne kaç dizinin yayından kalkıp kaç yeni dizinin piyasaya girdiğini ve hala girmekte olduğunu sormak lazım.
 
20 diziden kaçı tutar?
 
Bu kadar dizi tüketen bir televizyon ortamında, sorumlu kademelerde bulunan (TV yöneticisi, yapımcı reklamcı)
 
20 diziden ortalama kaçının tutacağını bilir. Bu oran da onların ifadesiyle yüzde 40’tır. Yani 20 diziden 8’i tutar. Bir de bunun maliyeti var..."

Sina Koloğlu'nun köşe yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com