100 Yılın Ayıbı!

100 Yılın Ayıbı!
A.Gücü, 'Cemal Aydın-Cengiz Topel' ile 'Melih Gökçek-Ahmet Gökçek'in kişisel çekişmelerinin kurbanı oldu...

Bir asırlık çınar, açılan karşılıklı davalar yüzünden ortada kaldı. Ahmet Gökçek'in başkan seçildiği iki genel kurul iptal edildi. Süper Lig yeniden kaosun eşiğine geldi

Türk futbolunun en köklü kulüplerinden A.Gücü ve Süper Lig'i büyük bir belirsizlik bekliyor. 100 yıllık kulüp, sahipsiz kalmakla ya da kayyuma devredilmekle karşı karşıya. Ankara 25. Asliye Hukuk Mahkemesi, A.Gücü'nde Ahmet Gökçek'in başkanlığa seçildiği 30 Ağustos 2009 tarihli olağanüstü genel kurul ile 3 Ocak 2010 tarihli genel kurul kararlarını iptal etti. Gökçek ailesi, Ankaraspor'dan sonra A.Gücü'nü de kaybetti.
HER ŞEY eski başkanlardan Cemal Aydın'ın ekonomik kriz ve taraftar baskısından bıkıp, koltuğunu Melih Gökçek'in oğlu Ahmet Gökçek'e devretmesiyle başladı. Gökçek'ler iktidara gelince Cemal Aydın ile Cengiz Topel aleyhine kulübün geçmiş dönem hesaplarıyla ilgili dava açtı. Cemal Aydın ile Cengiz Topel de bu davalara karşı pazarlık unsuru olarak kongrenin iptali için dava açtırdı.
İkİ taraf arasında yapılan anlaşma gereği, 616 delegesi olan kulübe, 400'er yeni üye daha kaydedilecekti. Ancak bu yeni kayıtlar, yasal yükümlülükler yerine getirilmeden yapılınca mahkeme de iptal kararı verdi.
ŞİMDİ tekrar Cemal Aydın'ın hakim olduğu 616 delegeye dönüldü. Yani yeni bir başkan seçilecekse Aydın'dan 'Olur' alması gerekecek.

Bunun adı ihanettir
İstifa kararı alan Gökçek, Cemal Aydın ve Cengiz Topel Yıldırım'ı A.Gücü'ne ihanet etmekle suçladı, 'Niyetiniz kulübü yönetmek ise buyrun gelin' diye çağrı yaptı

A.Gücü başkanlığını kaybeden Ahmet Gökçek 'A.Gücü gibi muhteşem bir tarihe sahip kulübümüze eski başkanlar Cemal Aydın ve Cengiz Topel Yıldırım dinamitleri koymuştur. Bundan sonra kulübü kesinlikle iyi günler beklemiyor. Bu bir ihanettir' diye konuştu.
SÖZLERİNİ 'Niyetiniz kulübü yönetmek ise buyrun gelin diyoruz ama gelmiyorlar. O zaman A.Gücü'nü lav etmek istiyorsunuz' diye sürdüren Gökçek, '100. yılımızı rezil ettiniz. Futbolcularımızın ödemeleri var, gelin ödeyin, biz çekilelim gidelim ama gelmiyorlar' diye konuştu.
AHMET Gökçek, bir daha A.Gücü başkanlığına aday olmayacağını da sözlerine ekledi.

Batan geminin malları
Paralarını alamadıkları gerekçesiyle TFF'ye başvuran 14 A.Gücülü futbolcu, pazartesi günü serbest kalacak

Süper Lig'de pazartesi günü A.Gücü pazarı açılıyor. Sarı-Lacivertli kulübün transfermarkt'a göre 33 milyon 450 bin euro değerindeki futbolcuları bonservis bedeli ödenmeden diğer kulüplere transfer olabilecek. Mahkeme kararı öncesi Murat Duruer, Mehmet Çakır, Hürriyet, Adem Koçak, Metin Akan, Aydın Toscalı, Uğur Uçar, Güven Varol, Kulukowski ve Meye serbest kalmak için federasyona başvurdu.

YABANCILAR PARA ALIYOR
KARARIN ardından Özden, M.Hanefi, Turgut ve Özgür Çek de paralarını alamadıkları için TFF nezdinde sözleşmelerinin feshi için başvuru yaptı. Yabancılar ise sözleşmeleri sağlam olduğu için paralarını düzenli olarak aldı.

Artık küme düşeriz
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 'Aldatma yoluna gidildi. Bu aldatma neticesinde kongre iptal edildi. Neticesine herkes katlanır. Yazık oldu, bu sene herhalde A.Gücü küme düşer, durum bunu gösteriyor. Cemal Aydın ile Cengiz Topel'e hayırlı olsun' dedi

70 milyonluk batak
Cemal Aydın'ın Gökçeklere devrettiği borç, yaklaşık 9 milyon lira idi. Şu an gelinen noktada ise 50 milyona dayanılmış durumda. Neredeyse tüm futbolcuların alacakları bulunuyor. Bir kısmı Futbol Federasyonu'na alacakları için başvururken, diğerleri de sırada.
PAZARTESİYE kadar futbolculara 14 milyon lira ödenmesi gerekiyor. Gökçek yönetiminin kulüpten alacağı da 33 milyon lira civarında. Kadrodaki futbolcular elden kaçarsa devre arasında en az 20 transfer yapmak gerekecek.
AHMET Gökçek'in çizdiği bu karanlık tabloya karşın Cengiz Topel, 'Yönetimi bıraksınlar ben hazırım' mesajı verdi.

Murat TARHAN-AKŞAM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com