1000 kişiye iftar yemeği verilecek

1000 kişiye iftar yemeği verilecek
Kütahya Belediyesince kentin tarihi konaklarının bulunduğu Germiyan Sokak'ta ramazan ayı süresince her akşam çeşitli etkinlikler düzenlenecek ve çadırda her gün yaklaşık 1000 kişiye iftar yemeği verilecek.

Kütahya Belediyesince kentin tarihi konaklarının bulunduğu Germiyan Sokak'ta ramazan ayı süresince her akşam çeşitli etkinlikler düzenlenecek ve çadırda her gün yaklaşık 1000 kişiye iftar yemeği verilecek.
KÜTAHYA - ''Ramazan Şenlikleri'' organizasyonunu düzenlenen Ajans Efsane yetkililerinden Ersan Tıraşcı, yaptığı açıklamada, geçen yıl Maltepe Parkında gerçekleştirdikleri etkinliklerin bu yıl Germiyan Sokak'ta yapılacağını bildirdi.
30 gün sürecek etkinliklerde ramazan süresince yaklaşık 30 bin kişiye çadırda iftar yemekleri verileceğini, tasavvuf müziği ve çeşitli sanatçıların konserleri, semazen gösterileri, ilahi dinletileri gibi organizasyonlar gerçekleştirileceğini ifade eden Tıraşcı, şunları söyledi:
''Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan şenlikleri etkinliklerimiz dolu dolu geçecek. Germiyan Sokak'ta oluşturmaya devam ettiğimiz alanda çocuklara yönelik lunapark, Karagöz ve Hacivat tiyatro oyunları, çocuk tiyatroları, illüzyon gösterileri yer alacak. Ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu'nun yanı sıra çeşitli sanatçılar konser verecek. Geçen yıl Kütahya halkına Maltepe Parkında unutulmaz bir ramazan ayı yaşattık. Bu yıl da Germiyan Sokak ve çevresinde elimizden gelenin daha fazlasını yaparak eski ramazanları yaşamak isteyenlerin özlemini gidermeye çalışacağız.''
Tıraşcı, ''geçen yıl Maltepe Parkı'nda 75 esnafın stant açtığını, lunaparkta çocukların doyasıya eğlendiğini ve konserler de düzenledikleri bu organizasyonu yaklaşık 100 bin kişinin ziyaret ettiğini'' anımsattı.
Bu yıl Germiyan Sokak'ta 130 esnafın stant açacağını ve ramazan süresince yaklaşık 200 bin ziyaretçinin hedeflendiğini anlatan Tıraşcı, şenlik programına ilişkin şu bilgiyi verdi:
''Şenliklerimiz ramazanın birinci günü olan 11 Ağustos akşamında mehter takımının gösterisi ve tasavvuf konseriyle başlayacak. 12 Ağustosta tasavvuf konseri, 14 Ağustosta ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu'nun konseri, 17 Ağustosta Karagöz ve Hacivat tiyatro oyunu, 17 Ağustosta yöresel kıyafetler defilesi, 18 Ağustosta orta oyunu ve Halk Eğitim Merkezinin halk oyunları gösterisi olacak. Türk Halk Müziği sanatçısı Emel Örgün'ün 20 Ağustosta konser vereceği şenlik alanında, 21 Ağustosta çocuklara oyuncak hediye edilecek olan Kütahya Belediyesi gecesi, 21 Ağustosta mahalli sanatçı Serkan Saruhan konseri, 22 Ağustosta tasavvuf sanatçısı Fatih Koca konseri, 26 Ağustosta tasavvuf konseri, 27 Ağustosta tasavvuf sanatçısı Mesut Şimşek konseri ve semazen gösterisi, 28 Ağustosta Kütahya Belediyesi gecesi, 29 Ağustosta çocuk tiyatrosu etkinlikleri yapılacak. Etkinliklerimiz, 2 Eylülde tasavvuf konseri, 3 Eylülde Kavuklu ile Pişekar, Aşık ile Maşuk gösterileri, 4 Eylülde tasavvuf sanatçısı Umut Mürare konseri ile devam edecek. 5 Eylülde Kadir Gecesi özel programında Kuran-ı Kerim ve mevlit okunacak. 7 Eylülde sanatçı Emel Örgün'ün konserinin ardından etkinliklerimiz bayramın üçüncü günü olan 11 Eylülde sona erecek.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com