“1000 Köye 100 Bin Kitap Projesi”

“1000 Köye 100 Bin Kitap Projesi”
Denizbank ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı iş birliğinde yürütülen ''1000 Köye 100 Bin Kitap'' projesi çerçevesinde Kütahya'da kitap teslimatları başladı.

Denizbank ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı iş birliğinde yürütülen ''1000 Köye 100 Bin Kitap'' projesi çerçevesinde Kütahya'da kitap teslimatları başladı.
Tarım İl Müdürlüğündeki törende konuşan Tarım İl Müdürü Bekir Gencer, il genelinde 623 yerleşim alanını kapsayacak şekilde 32 danışman, veteriner hekim ve ziraat mühendisinin görev yaptığını söyledi.
Bu görevlilerin, çiftçileri yeni bilimsel veriler doğrultusunda bilgilendirdiğini ifade eden Gencer, Denizbank'ın dağıttığı kitapların çiftçilere yarar sağlayacağına inandığını belirtti.
 Denizbank Marmara Bölge İşletme ve Tarım Bankacılığı Satış Müdürü Gökhan Tekotaş da bankanın, tarımın ülke ekonomisindeki önemi dolayısıyla geçen yıl başlattığı tarım şenliği organizasyonunu bu yıl tarım seferberliği adıyla 14 Mayıs-14 Eylül arasında gerçekleştirdiğini anımsattı.
Bu seferberlik kapsamında Kütahya'ya bağlı köy danışmanlarına kitap setleri verildiğini dile getiren Tekotaş, şöyle konuştu:
''Yaklaşık 4 ay sürecek kampanya süresince sadece kitap dağıtımıyla organizasyonu sınırlandırmadık. Bankamız, üretici kartı kullanan çiftçilere sağladığı çekiliş imkanlarıyla da ön plana çıkıyor. Bu karttan yapacakları 100 liralık alışverişle 8 traktör, 80'er seramatik cihazı, cep telefonu ve akaryakıt çekinden oluşan ödülleri kazanma, ayrıca anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarından 5 ay sıfır faizle akaryakıt satın alma imkanına sahip olacaklar.''
Konuşmaların ardından kitaplar, Gencer ve Tekotaş tarafından yayım sorumlusu olarak görev yapan tarım danışmanlarına teslim edildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com