107 öğrenci ve öğretmenleri karda mahsur kaldı!

107 öğrenci ve öğretmenleri karda mahsur kaldı!
Bartın'da 107 öğrenci ve öğretmenleri yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kaldı

Bartın'da topluca sinemaya gelen 107 öğrenci ve öğretmenleri, dönüş yolunda yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kaldı. İş makinelerinin açtığı yolda ilerleyen ekipler, öğrenci ve öğretmenleri kurtardı.

Alınan bilgiye göre, Bartın'dan minibüslerle Arıt beldesine gelen Şehit Necdet Orhan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nun 107 öğrencisi ve öğretmenleri, sinemada film izledikten sonra dönüş yoluna geçti. Öğrencilerin ve öğretmenlerinin içinde olduğu minibüsler, yoğun kar yağışı sebebiyle yolda kaldı. Öğretmenlerin durumu bildirmesi üzerine Karayolları, Jandarma ve İl Özel İdaresi ekipleri, mahsur kalan öğretmen ve öğrencileri kurtarmak için harekete geçti. Bu sırada öğrencilerin bir durumu yaya olarak dönüş yoluna devam etti. İş makinelerinin açtığı yolda ilerleyen ekipler, bekleyen ve yola çıkan öğrenciler ile öğretmenleri kurtardı. Mahsur kalanlar, araçlara bindirilerek Arıt'a götürüldü. Yaklaşık iki saat mahsur kalan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Öte yandan, kentte Karayolları ve İl Özel İdaresine bağlı ekiplerin yol açma çalışmalarına aralıksız devam ettiği bildirildi.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com