11 Eylül Saldırılarında Türk Bayrağı Krizi!

11 Eylül Saldırılarında Türk Bayrağı Krizi!
ABD'de 11 Eylül saldırılarını konu alan belgeselin afişinde Türk bayrağının kullanılmasına tepki yağması üzerine belgeseli hazırlayan Hıristiyan Eylem Şebekesi adlı örgtü afişi değiştirdi..

Ancak fişten Türk bayrağını çıkarmak yerineSuudi Arabistan, Pakistan, İran, Suriye ve Sudan bayraklarını da ekledi.
11 Eylül saldırılarında yıkılan Dünya Ticaret Merkezi’nin enkazının yakınına cami yapılmasına karşı hazırlanan “Kurban Edilen Felaketzedeler” isimli belgeselin afişinde, Dünya Ticaret Merkezi’nin enkazında dalgalanan bir Türk bayrağı görülüyordu. ABD’deki Türk dernekleri afişin değiştirilmesi için kampanya başlatmıştı. Bunun üzerine dernek şu açıklamayı yayımladı:

‘Erdoğan yüzünden’
“Belgeselimizin afişiyle ilgili binlerce e-posta aldık. Filmin afişinde yalnızca Türk bayrağı kullanılmasından dolayı birilerini incittiysek üzgünüz. Türkiye’yi hedef almak gibi bir niyetimiz yoktu, bu yüzden afişe Suudi Arabistan, Pakistan, İran, Suriye ve Sudan bayraklarını da ekledik. Bayrakları kullanılan ülkeler, Şeriat yasalarını uygulayan ya da radikal İslam’ın yayılmasının sponsorluğunu yapan ülkelerdir. Türkiye’yi seçmemizin nedeni, bu ülkenin, “gizli cihadın” başarı olması halinde neler yaşanacağının göstergesi olmasıdır. Türkiye bir zamanlar laik bir kimliği olan, sıkı bir Amerikan yanlısı müttefikti. Ne yazık ki Türkiye bugün, ülkeyi tam tersi yöne götüren Başbakan Tayyip Erdoğan ve partisi tarafından yönetiliyor.
Türkiye, İsrail ve ABD karşıtlığının kalesi haline geldi. Erdoğan ülkeyi İran, Suriye ve Sudan’a yaklaştırdı. Türk bayrağının seçilmesinin ilk nedeni, bayrakta İslami simgeler olan hilal ve yıldız figürlerinin bulunmasıydı. Türkiye bu sembolleri, ülkenin Müslüman kimliğini vurgulamak için seçti. Bunları, Türk halkını olumsuz olarak yansıtmak için söylemiyoruz. Erdoğan’ın partisi onların oyuyla iktidara gelse de bütün Türklerin ‘İslamcı’ olarak nitelenemeyeceğini biliyoruz. Ama gerçek şu ki, siyasi İslam’ın ‘gizli cihadı’ Türkiye’de başırılı olmuştur.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com