11. odada yanlıştan dönüldü

11. odada yanlıştan dönüldü
Çanakkale’nin Gelibolu yarımadasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hizmete açtığı Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ndeki son oda olan 11’inci odaya CHP’li vekillerle ziyaretçilerden gelen tepkinin ardından, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın eşleri ile yer
Çanakkale’de geçen 7 Haziran’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile açılışını yaptığı 80 milyon lira harcamayla inşa edilen 8 bin 616 metrekare kapalı alanı bulunan ve 18 metre derinliğe sahip Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ndeki 11’inci odaya CHP Çanakkale Milletvekilleri Serdar Soydan ve Ali Sarıbaş’tan tepki gelmesi üzerine odadaki gösterimde değişikliğe gidildi. Tepkiyi dikkate alan Orman ve Su İşleri Bakanlığı, merkezin son bölümü olan odada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşleri ile yer alan görüntülerini gösterimden çıkardı.
 
ZİYARETÇİ DEFTERİNDE TEPKİ YORUMLARI
 
Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’nde ziyaretçilerin görüş ve yorumlarına açılan ’Ziyaretçi defterinde’ de tepki yorumları fazlalaşınca, odada rötuş yapılması kararının hızlandırdığı ileri sürüldü. Yaklaşık 10 gün önce yeniden düzenlenen 11’inci odadaki sunumundan, tepki çeken görüntüler montajlanarak çıkarıldı. Merkezin son tanıtım salonu olan odada Türkiye’nin sanayiden ticarete, eğitimden bilime, savunmadan askeri güce, deniz, kara ve hava ulaşımı gibi büyüme düzeyini gösteren görsel bilgilendirme sunumu ise aynı bırakıldı.
 
’YANLIŞTAN DÖNÜLDÜ’
 
CHP’li Çanakkale Milletvekili Serdar Soydan, "Bir yanlıştan dönülmüştür. Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ni ziyaret eden binlerce vatandaşımızın da dikkatinden kaçmayan ve ziyaretçi defterine de yansıttıkları duygu ve düşüncülerinde tepki gösterdikleri son odaya yaptıkları yorumları yetkililerin dikkate alması sevindiricidir" dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com