11 Şehit Haberi Dış Basında!

11 Şehit Haberi Dış Basında!
Hakkari Çukurca'da şehit düşen 11 askerin haberi yabancı basına da yansıdı...

BBC, Çukurça saldırısına ilişkin "Saldırı, PKK ile mücadele için daha etkin bir strateji belirlemesi yönünde hükümete yapılan baskıyı artıracak" derken "demokratik açılım"ın canlandırılmasından pek sözedilmediğine de dikkat çekti.

HÜKÜMETE BASKILAR ARTACAK
Biri koruyucu, 7'si asker, 8 şehitin verildiği Çukurça saldırısı, yurt dışında da yankı buldu. BBC, "Saldırı, PKK ile mücadele için daha etkin bir strateji belirlemesi yönünde hükümete yapılan baskıyı artıracak" görüşünü öne sürdü. İngiliz yayın kuruluşu Bbc, Çukurça saldırısına ilişkin geniş haberinde PKK'nın saldırıyı üstlendiğinin bildirildiğini kaydederken "Saldırı, PKK ile mücadele için daha etkin bir strateji belirlemesi yönünde, hükümete yapılan baskıyı artıracak" yorumunu da yaptı.

Haberde hükümetin, isyanla mücadelede polisten daha büyük bir rol üstlenmesini isteyeceğini söylediğini ancak, polisin PKK ile mücadele için ordudan daha iyi donatılmış olmadığını savunan eleştirenlerin bu fikre meydan okudukları kaydedildi.

ERDOĞAN PKK'YA SERT UYARILARDA BULUNDU
BBC'nin, "Hükümet, ayrıca PPK'nın başlıca üstlerinin bulunduğu Kuzey Irak Haberleri' Irak'a daha çok sınır ötesi operasyonları da planlıyor" dediği haberinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın son günlerde PKK'ya karşı daha sert önlemler uyarısında bulunduğuna işaret etti.

Bu arada, BBC, halen "demokratik açılım"ın canlandırılmasından pek sözedilmediğinin altını da çizdi. BBC, haberine son verirken de Cumartesi günü 3 askerin PKK tarafından öldürüldüğünü, geçen ay da "son üç yılın en kanlı çatışmaları"nda 13 asker ve 7 'Kürt isyancı'nın hayatını kaybettiğini anımsattı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com