11 yaşındaki çocuğun katiline ağırlaştırılmış müebbet

11 yaşındaki çocuğun katiline ağırlaştırılmış müebbet
Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Başkale ilçesinde iki yıl önce 11 yaşındaki çocuğu öldüren sanığa, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi

VAN (AA) - Van 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Başkale ilçesinde 11 yaşındaki çocuğu öldüren sanığa, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Başkale ilçesinde 2 yıl önce süt satmak için evden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamayan 11 yaşındaki Şahin K'nın cesedi, polisin yaptığı araştırma sonucu Değirmenbaşı Mahallesi'nde bulunan inşaat halindeki bir evin yakınında, kara gömülmüş vaziyette bulundu.

Çocuğun öldürüldükten sonra üzeri karla kapatılarak cesedinin saklanmak istendiğinin anlaşılması üzerine Van Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, olay yerindeki deliller ve görgü tanıklarının ifadesinden yola çıkan güvenlik güçleri, Mehmet Yener'i gözaltına aldı.

Emniyette suçunu itiraf eden Yener hakkında, "Kasten adam öldürmek" suçundan Van 1. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Bir süre önce görülen karar duruşmasında, sanık Yener'i, herhangi bir cezai indirim uygulamadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, gerekçeli kararını da açıkladı.

Gerekçeli kararda, sanığın 2007 yılında da 8 yaşındaki D.M'ye yönelik "Cinsel istismar amacıyla hürriyetinden yoksun kılma" suçunu işlediği hatırlatılarak, "erkek çocuklarına karşı cinsel temayülü bulunan sanığa verilen cezada, suç işleme konusundaki olumsuz eğilimi göz önünde bulundurularak hiçbir indirim hükmü uygulanmadığı" ifade edildi.

-Tecavüz etmek istemiş

Sanık Yener'in ifadesine de yer verilen gerekçeli kararda, şöyle denildi:

"Değirmenbaşı Mahallesi'ndeki boş bir inşaata götürdüğü çocuğa tecavüz etmeyi düşünen sanık, bunu söylediğinde maktulün ağlaması ve 'imdat kurtarın beni' demesi üzerine dövmeye başlamıştır. Sanık, pencereden briketin üzerine düşmesi sonrasında öldüğünü anladığı maktulün üzerini karla kapatarak olay yerinden ayrılmıştır.

Ayrıca 18 Haziran 2007'de de 8 yaşındaki D.M'ye yönelik 'cinsel istismar amacıyla hürriyetinden yoksun kılma' suçunu işlediği bilinen sanığın, erkek çocuklarına karşı cinsel temayülünün bulunduğu yönünde kanaate varılmıştır. Bu durum, sanığın suç işleme konusundaki olumsuz eğilimini de göstermektedir. Bu kapsamda, tüm tanık ifadeleri, ölü muayene, otopsi raporu ve sanık ifadesi değerlendirildiğinde, suç işleme konusundaki olumsuz eğilimi göz önünde bulundurulan sanığa hiçbir indirim hükmü uygulanmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmiştir."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com