'11 yıldır bostan korkuluğu muydun söyle?'

'11 yıldır bostan korkuluğu muydun söyle?'
CHP’li Emine Ülker Tarhan, AKP Hükümeti’ne sert şekilde yüklendi

TBMM’de (Türkiye Büyük Millet Meclisi) düzenlenen basın toplantılarından biri yine ‘büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu’nu işaret etti.

CHP’li Emine Ülker Tarhan, AKP Hükümeti’ne sert şekilde yüklendi.

CHP’li Tarhan “paralel devlet” tartışmalarına değinerek, “Devlet içinde başka örgütler öyle mi, 11 yıldır bostan korkuluğu muydun söyle?” diye sordu.

CHP’li Tarhan “Şu yoksul ülkenin yoksullarının aklına ziyan paralar saçıldı bir haftadır kutulardan” diyerek şöyle devam etti:

Telaştan yanlış üzerine yanlışlar yaptı Başbakan… Yüzü kireç, kollarına inme inmiş gibi bitkin ‘kimse benim ülkemde operasyon yapamaz’la başlayıp, ‘bizim Allahımız var’ diye devam etti ya pes!... Sanki abdestli yapılan hırsızlık günahta indirim nedeniymiş gibi.Onu yedirmeyiz, bunu yedirtmeyiz diye diye diyetisyene dönen Başbakan’a sormak gerekir. Kundura aromalı dolarları yedirmek ‘caiz midir’ yoksa kural değişmiş, ‘bir elin çaldığından öbür elin haberi olmasın’ olmuş da biz mi duymamışız?”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştiren ve “paralel devlet” tartışmalarına değinen Tarhan, şöyle dedi:

Halkı soyup soğana çevirenleri korumak, kalabalıkları suça ortak etmek, adil yargılamayı meydan meydan etkilemek değil de nedir bu? Bugünlerde neredeyse otobüs duraklarındaki yurttaşları bekletip zorla hitap edecek dünyanın en çok konuşan başbakanına kendi üslubu ile demezler mi, ‘Devlet içinde başka örgütler öyle mi, 11 yıldır bostan korkuluğu muydun söyle?

Güvenmediğin yargıya başkalarını teslim ederken keyifliydin, şimdi bu telaş niye?


Demokrasiye ‘tren gibidir, inilecek durakta ineriz’ diye efelenip, ‘Don Corleone’lik yaparsan, başkaları da yapmaz mı söyle! Bu kaçıncı çuvallamaktır, ustalık böyle mi olur be?’

Ancak Burhan Kuzu’nun itiraf tweetinden de anlaşılacağı üzere görünen, 11 yıllık buz dağının sadece su üstündeki kısmıdır.” (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com