“12 Eylül Türkiye içinbir milat olacak”

“12 Eylül Türkiye içinbir milat olacak”
KÜTAHYA İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI NAZLI, YAPTIĞI AÇIKLAMADA, HER 'EVET' OYU EMEKÇİLERİN YILLARCA İHMAL EDİLEN HAKLARININ İADESİNE, HAK ARAMA MÜCADELESİNİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİN KALDIRILMASINA, SENDİKAL HAKLARIN GELİŞMESİNE VE KAZANILMASINA 'EVET' DEMEK O

KÜTAHYA İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI NAZLI, YAPTIĞI AÇIKLAMADA, HER 'EVET' OYU EMEKÇİLERİN YILLARCA İHMAL EDİLEN HAKLARININ İADESİNE, HAK ARAMA MÜCADELESİNİN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİN KALDIRILMASINA, SENDİKAL HAKLARIN GELİŞMESİNE VE KAZANILMASINA 'EVET' DEMEK OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKTİ.

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, ''Her 'evet' oyu emekçilerin yıllarca ihmal edilen haklarının iadesine, hak arama mücadelesinin önündeki engellerin kaldırılmasına, sendikal hakların gelişmesine ve kazanılmasına 'evet' demektir'' dedi.
     Nazlı, İl Genel Meclisi üyeleri Remzi Günay ve Seyit Ömer Durmuş, AK Parti Merkez İlçe Başkan Yardımcıları Aziz Göneş, Musa Ölmez ve Ramazan Yay ile üç gün süresince merkeze bağlı Gümüş, Karaağaç, Ortaca, Sekiören, Dere, Demirciören, Köprüören, Dedik, Yakaca, Kızılcakaya, Enne, Civli, Yoncalı, Turgutlar, Karaöz, Kınık, Gevrekseydi, Andız ve Geven köy ve mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla görüştü.
     Ziyaretlerde, 12 Eylülde yapılacak olan referandumun AK Parti ve diğer partilerin seçimi olmadığını belirten Nazlı, şunları söyledi:
     ''Önümüzde önemli bir süreç var. 12 Eylülde 'evet' ya da 'hayır' oyu kullanacaksınız. Burada neye 'evet' neye 'hayır' diyeceğimizi bilmemiz gerekiyor. 12 Eylül referandumu ne AK Parti'nin ne de diğer partilerin bir seçimi değil. Bu, anayasa değişiklik paketinin oylanmasıdır. Burada 26 madde var, bunları oylayacağız. Muhalefet referandumu iktidar partisinin güven oylaması haline dönüştürmek çabasında. 26 maddelik bu referandum, ülkemizin demokrasi zemininin biraz daha genişlemesi ve sağlamlaşması, keza hak ve özgürlüklerin genişlemesi, kadınlarımıza, çocuklarımıza, şehit yakınlarına, gazilerimize ve engelli vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık yapılması, memurlara sendikal haklar ve toplu sözleşme yapma imkanı, HSYK'nın daha demokratik, daha özgür yapıya kavuşması gibi birçok yenilik getiriyor.''
     Nazlı, halk oylamasına ''hayır'' diyeceklerini açıklayan muhalefet partilerinin fikir üretemediğini, yeni bir düşünce ortaya koyamadığını, sırf muhalefet olsun diye AK Parti'yi eleştirdiğini savundu.
     12 Eylülün Türkiye için bir milat olacağına inandığını anlatan Nazlı, ''12 Eylülde oy kullanacak olan vatandaşlarımız hangi partiden olursa olsun, hangi partiye oy verirse versin halk oylamasında Türkiye'nin önünü açmak için 'evet' diyecektir. Gittiğimiz her yerde bunu görüyoruz. Verilecek her 'evet' oyu emekçilerin yıllarca ihmal edilen haklarının iadesine, hak arama mücadelesinin önündeki engellerin kaldırılmasına, sendikal hakların gelişmesine ve kazanılmasına 'evet' demektir'' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com