12. metabolik hastalıklar ve beslenme kongresi

12. metabolik hastalıklar ve beslenme kongresi
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sultan D. Aydoğdu, devam eden “12. Metabolik Hastalıklar ve Beslenme Kongresi”nin katılımcıların bilgi dağarcığını genişleteceğine, hastaların tanı ve tedavisine yansıyacak sonuçları getirec

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sultan D. Aydoğdu, devam eden “12. Metabolik Hastalıklar ve Beslenme Kongresi”nin katılımcıların bilgi dağarcığını genişleteceğine, hastaların tanı ve tedavisine yansıyacak sonuçları getireceğine yürekten inandığını belirtti. 

ESOGÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Beslenme ve Metabolizma Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sultan D. Aydoğdu, ESOGÜ Kongre Merkezi’ndeki açılış töreniyle başlayan ve 4 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan uluslararası katılımlı “12. Metabolik Hastalıklar ve Beslenme Kongresi” ile ilgili bir değerlendirme yaptı. Ulusalararası katılımla süren kongrenin önemine değinen Prof. Dr. Aydoğdu “Ülkemizde yakın akraba evliliklerinin sıklığı nedeniyle, büyük çoğunluğu otozomal resesif kalıtımlı olan doğumsal metabolik hastalıkları sıkça görmekteyiz. Pek çok hasta da tanı almadan kaybedilmekte ya da hafif formları tanı almadan yaşamını devam ettirmekte. Erişkin yaştaki hastaların tedavi ve izlemleri de ülkemizde çözümlenmemiş önemli bir sorun. Bu nedenlerle kongremizde kısıtlı süre içinde pratikte sorun olarak karşımıza çıkan metabolizma konuları, metabolik hastalıklarda bazı yenilikler ve erişkin metabolik hastalıkların tartışılmasını planladık. Tartışılacak beslenme konularını seçerken de güncel konuları ve pratikte duyduğumuz gereksinimleri dikkate aldık. Bu kapsamda değerli yerli ve yabancı konuşmacılar bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşacaklar. Karşılıklı bilgi alışverişi ve birbirimizi yakından tanıma olanağı bulacağız. Sosyal program çerçevesinde kentimizin güzelliklerini görme fırsatımız olacak. Kongremizin bilgi dağarcığımızı genişleteceğine, hastalarımızın tanı ve tedavisine yansıyacak sonuçları getireceğine yürekten inanıyoruz” diye belirtti.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com