12 Yaşındaki İlkokul Öğrencisi Anne Oldu

12 Yaşındaki İlkokul Öğrencisi Anne Oldu
Hollanda'da 12 yaşındaki ilkokul öğrencisi doğum yaptı.

Hollanda'nın Groningen kentinde 12 yaşındaki ilkokul son sınıf öğrencisi okul gezisinde doğum yaparak anne oldu. Sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getiren çocuk yaştaki annenin dünyaya getirdiği çocuğun babasının kim olduğu henüz bilinmiyor.

Hollanda, çocuk yaşta anne olan ilkokul öğrencisinin haberiyle sarsıldı. 22 Mart günü sınıf olarak çıkılan okul gezisinde sınıf arkadaşlarının gözü önünde aşırı sancılarla yere yığılan 12 yaşındaki kız öğrencisi doğum yaparak sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Beijum kasabasında ki Hıristiyan ilkokulu 'De Heerdstee' öğrencisi olan çocuk yaştaki anne, kızıyla birlikte koruma altına alındı. Doğum sonrasında harekete geçen yetkililer, şimdi de ilkokul öğrencisi olan genç anneyi 11 yaşında hamile bırakan babanın kim olduğu araştırıyor.

Konu hakkında hiçbir açıklama yapmak istemeyen okul yönetimi ve sağlık kuruluşları, “Çocuk yaşta anne olan öğrenci dahil hiçbir kimse hamile olduğunu bilmiyordu. 12 yaşında anne olan çocuk zaten şu anda şok içerisinde. Lütfen bu konunun üstüne şimdilik gelinmesin. Aksi taktirde genç anne daha da çok psikolojik bunalıma girer” diyerek genç annenin korunması gerektiğini söylediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com