13. Afyonkarahisar caz festivali

13. Afyonkarahisar caz festivali
Bu yıl 3-9 Haziran tarihleri arasında 13'üncüsü düzenlenecek olan ‘Afyonkarahisar Caz Festivali’ hazırlıkları sürerken, Festival Sanat Yönetmeni Hüseyin Başkadem, bu tür festivallerin kentin tanıtımına büyük katkılar sağladığını kaydetti.

 Bu yıl 3-9 Haziran tarihleri arasında 13'üncüsü düzenlenecek olan ‘Afyonkarahisar Caz Festivali’ hazırlıkları sürerken, Festival Sanat Yönetmeni Hüseyin Başkadem, bu tür festivallerin kentin tanıtımına büyük katkılar sağladığını kaydetti.

Afyon Caz Festivali’nin on üç yıldır sabırla yoluna devam ettiğini aktaran Hüseyin Başkadem, yetersiz maddi koşullara rağmen, etkinliğin coşkusunu yitirmeden, her yıl Afyonkarahisar’ı Batı ülkelerinde benzerlerine sıklıkla rastlanan bir festival şehrine dönüştürmeyi başardığını söyledi. Bu yıl da bir hafta boyunca Afyonkarahisar’da konserlerin konuşulacağını ve festival coşkusu yaşanacağını anlatan Başkadem, “Afyonkarahisar Caz Festivali başlangıçtan beri hedeflediği bu yönüyle Nisan’daki Klasik Müzik Festivali’yle birlikte, Afyon’un turizm potansiyelinin gelişimine ve yeni bir şehir kültürüne ulaşmada önemli bir açılım sağlıyor. Festival bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın özel desteğiyle gerçekleşirken, sıkıntılar Bakanlığın desteğiyle biraz da olsa aşıldı” dedi.

FESTİVALDE DÜNYACA ÜNLÜ SANATÇILAR SAHNE ALACAK
Festivalin açılışının Türk Armoni Yıldızları Orkestrası’nın (TÜRKAY) yapacağını belirten Hüseyin Başkadem, konser takvimi hakkında şunları söyledi:

“Festivalde 5 Haziran Çarşamba akşamı tanınmış Çek cazcılar bir kez daha Afyon’da çalacak. Ayrıca Müzik Büyücüsü Filip Gondalan Millet Hamamı’ndan sahne alacak bir diğer önemli isim olarak öne çıkıyor. Çek cazının kendini Avrupa, ABD ve Kanada’da da ispatlamış bu çok yetenekli ismi Filip Gondolan Session Band ile sahne alacak. Gondolan, önceki yıllarda bir kez geldiği Afyon’da konserlerinin yansıra, özellikle okul etkinliklerindeki performanslarıyla gönülleri fethetmişti. Festivalin felsefesini anlatan en güzel sembol Ali Sina olacak. Sina, festival kapsamında okullarda Davul solo performansları ve söyleşiler yapacak ve akşam TÜRKAY orkestrası ile küçük bir gösteri yapacak olan Ali Sina özel bir örnek teşkil ediyor.”(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin Festivali'nde Zeki Müren şarkıları söylendi20 Mayıs 2015 Çarşamba 13:38
 • Adana'da Yeni Türkü rüzgarı20 Mayıs 2015 Çarşamba 01:43
 • Türkan Saylan 5. Sanat ve Bilim Ödülleri sahiplerini buldu19 Mayıs 2015 Salı 18:28
 • Samsun'da Karadeniz Kitap Fuarı açıldı18 Mayıs 2015 Pazartesi 15:23
 • Kubat ve Folklorama büyüledi17 Mayıs 2015 Pazar 20:28
 • Gaziantep'te Mustafa Ceceli konseri17 Mayıs 2015 Pazar 20:13
 • Dünya Bale Yıldızları büyüledi16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:48
 • Kocaeli Kitap Fuarı açıldı16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:13
 • Prof. Dr. Berki: Estetik beğeni değeri yüksek bireyler yetiştirmemiz gerekiyor16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:08
 • Adıyaman’da 'Kitap Günleri’16 Mayıs 2015 Cumartesi 12:48
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com