“13 bin esnaf icradan kurtulacak''

“13 bin esnaf icradan kurtulacak''
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkan Vekili Bahri Şarlı, Marmara Bölge Birliğine bağlı 41 kooperatife borcu bulunan esnafın kredi borçlarının yapılandırılmasından yararlanması hali

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkan Vekili Bahri Şarlı, Marmara Bölge Birliğine bağlı 41 kooperatife borcu bulunan esnafın kredi borçlarının yapılandırılmasından yararlanması halinde 13 bin esnafın icradan kurtulacağını söyledi.
Marmara Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanlığını da yürüten Şarlı, Kütahya'da faaliyet gösteren 7 kooperatifin yöneticileriyle düzenlediği toplantı sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, TESKOMB Yönetim Kurulunun, esnaf ve sanatkarların Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatiflerine olan borçlarının yapılandırılmasına karar verdiğini bildirdi.
Bu kararın Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca uygun bulunduğunu ve yapılandırma başvurularının 15 Nisanda sona ereceğini ifade eden Şarlı, şöyle konuştu:
''Tüm borçlu esnafımızı bu yapılandırmaya katılmaya, esnaf ve sanatkarlarımızı maliyeti çok düşük kooperatif kredilerinden istifade etmeye davet ediyorum. Bu kredilerden yararlanmaları halinde işlerinin büyütülmesine destek olacağımızın bilinmesini isterim. Marmara Bölge Birliğine bağlı 41 kooperatifte yapılandırmadan istifade edildiği takdirde 13 bin esnaf icradan kurtulacak.
31,5 milyon liralık temerrüt alacağı da kooperatiflerce silinecek. TESKOMB ile Halk Bankasının Genel Müdürü, Genel Müdür Yardımcıları ve Esnaf Bankacılığı Daire Başkanlığı yetkililerinin katıldığı toplantıyla bazı bürokratik engeller kaldırıldı. Kredi alma şartları kolaylaştırıldı ve kredinin tabana yayılması konusunda çalışmalar yapıldı. İmkanlar da genişletilmiş oldu.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com