13 yaşındaki sporcu, trap yarışlarında birinci oldu

13 yaşındaki sporcu, trap yarışlarında birinci oldu
Simav'da yaşayan Elif Sena Alın (13), Kütahya'da yapılan trap yarışlarında kızlar kategorisinde birinci, profesyoneller kategorisinde de ikinci oldu.
     Simav Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü Başkanı Mustafa Çınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Osmanbey İlköğretim Okulu öğrencisi Elif Sena Alın'ın, üst üste önemli başarılar elde ettiğini bildirdi.       Kütahya Dumlupınar Doğal ve Yaban Hayatı Koruma Federasyonu'nca düzenlenen trap yarışlarında önemli başarılar elde ettiklerini anlatan Çınar, şunları kaydetti: 
     ''Kulübümüz üyelerinden Ömer Alın ve kızı Elif Sena Alın, trap atışlarında birçok rakibi geride bıraktı. Daha önce katıldığı yarışlarda Türkiye 5'incisi olarak dikkatleri üzerine çeken Elif Sena Alın'ın turnuvanın profesyoneller kategorisinde ikinci, onu yetiştiren babası Ömer Alın'ın da üçüncü olması herkesi şaşırttı. Üyemiz Ömer Alın, kızı Elif Sena'ya babalık yanında öğretmenlik de yapmaktadır. Ancak Elif Sena'nın geleceği bakımından önce eğitim alanında başarılı olmasını istiyoruz. Çünkü eğitimde başarı kazanıldığında sporda başarı çoktan kazanılır.'' 
     Ömer Alın da profesyoneller kategorisinde kızının kendisini geçtiğini belirterek, ''Kızım ikinci, ben üçüncü oldum. Gümüş madalya onun, bronz madalya ise benim oldu. Mutluyum'' dedi.  (İLB)
 
Etiketler: , , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com