13 yıl sonra bir ilk!

13 yıl sonra bir ilk!
Fenerbahçe Kulübü'nün, olağanüstü genel kurul toplantısı başladı.

Fenerbahçe Kulübü'nün, futbolda şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturma sürecinde yaşananlarla ilgili atılan adımların ve izlenen yolun kulüp üyeleriyle paylaşılması amacıyla düzenlediği olağanüstü genel kurul toplantısı başladı.

Fenerbahçe Kulübü'nün, futbolda şike ve teşvik iddialarına yönelik soruşturma sürecinde yaşananlarla ilgili atılan adımların ve izlenen yolun kulüp üyeleriyle paylaşılması amacıyla düzenlediği olağanüstü genel kurul toplantısı başladı.
 
Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen toplantıya kulüp üyeleri büyük bir ilgi gösterirken, üyeler salon dışında oluşturulan platformlardan da toplantıyı takip ediyor.
 
Salona sığmayan kongre üyeleri tesislerdeki balkondan ve havuz başında dev ekran önüne konulan sandalyelerden kongreyi takip etmeye çalışıyor.
 
AZİZ YILDIRIM'IN KOLTUĞU BOŞ BIRAKILDI

 
Şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Aziz Yıldırım'ın koltuğu boş bırakıldı. 13 yıl sonra ilk kez Aziz Yıldırım'sız bir kongre gerçekleşiyor.
 
Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu olağanüstü genel kurul toplantısında hazır bulunurken, yönetim kurulu masasında genel sekreter Vedat Olcay ile başkan vekili Nihat Özdemir'in oturdukları koltuk arasında bir koltuk boş bırakıldı.
 
KONGRE DİVAN BAŞKANI TALAT YILMAZ SEÇİLDİ

 
Kongrede, genel sekreter Olcay'ın yaptığı açılışın ardından kongre divan başkanlığı seçildi.
 
Talat Yılmaz başkanlığındaki kongre divanı, oy çokluğuyla seçilirken, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve başta dün Siirt'te şehit olan askerler ve tüm şehitler ile vefat eden kulüp üyelerinin anısına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından toplantının gündem maddelerine geçildi.
 
Yılmaz, bu toplantının fikir alışverişi yapılması ve bu süreçte yaşananlarla ilgili bilgi kirliliğini önlenmesi amacıyla gerçekleştirildiğini ifade ederek, tutuklulukları süren başkan Yıldırım ve yöneticiler ile tartışmalı konuların göz önünde bulundurularak, kulübe zarar verecek sözlerden ve davranışlardan kaçınılmasını istedi.
 
Açılış konuşması yapan Talat Zengin, bu genel kurulun bir danışma ve görüş bildirme platformu olduğunu bildirdikten sonra, kürsüye Başkanvekili Nihat Özdemir'i davet etti. Özdemir, konuşmasına yaşanan süreci özetledi

DEPREM YÖNETİMİ DEVAM ETMELİ
 
Nihat Özdemir'den sonraya kürsüye gelen Vefa Küçük, 3 Temmuz'da yaşananları 10 şiddetinde depreme benzetti. Bu yönetimi de deprem yönetili olarak tanımladı. Vefa Küçük, mevcut yönetimin sadece bu dönem sonuna kadar değil, 2015 yılına kadar göreve devam etmesi gerektiğini söyledi. Küçük, genel kurul nedeniyle toplanan camianın bugün tamamen bir birlik örneği göstermesini isteyerek, "Muhalefeti ertelemeliyiz" dedi. Başkanımız Aziz Yıldırım'ı Metris Cezaevi'nde ziyaret ettiğini de belirten Vefa Küçük, "İçerideki Başkan ile dışarıdaki başkan çok farklı. İçerideki çok dirayetli ve güçlü. Onun bu yönünü hiç bilmiyordum, şaşırdım. Böyle olduğu sürece kimse sırtımızı yere getiremez" diye konuştu.
 
KİMİ İHBAR YAPAR KİMİ SAHİP ÇIKAR

 
Kadıköy Belediye Başkanı ve Yüksek Divan Kurulu üyesi Selami Öztürk Genel Kurulda yaptığı konuşmada " Zor günler geçiriyoruz. Bugünlerde bazıları ihbarcılık yapar, bazıları kulübüne sahip çıkar. Avrupa'ya mektup yazanlar unutmasınlar ki ilahi adalet gerçekleşiyor. Bugün kulüp yine lider, yine şampiyon olacaktır" dedi.
 
HER PLATFORMDA DESTEK
 
Üyelerinden Hulusi Belgü ise Fenerbahçe'ye her şartta destek vermenin blir Fenerbahçelilik gereği olduğunu belirterek, günün birlik ve beraberlik günü olduğunu söyledi. Belgü, "Fenerbahçe, hiç kimsenin tapulu malı değildir. Şubelerde başarı sağlamış, ancak bugün yolları ayrılmış yönetici ve sponsorlar yaşanan başarısızlıkları gördükçe rahatsız oluyorlar. bu arkadaşlarımıza tekrar şans verebiliriz. Genel kuruldaki her arkadaşım, bu isimlekrin kimler olduğunu çok iyi bilir. ben ve arkadaşlarım kulübümüze her platformda her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.
 
TAŞ ATMA DEĞİL DERTLEŞME GÜNÜ
 
Eski başkanlardan Ali Şen ise "Bugün en çok kalbi atanlardan biri benim. Onların kalbini burada taşıyoruz bunu bilmenizi istiyorum. Biz bir aileyiz. Genel kurulu topladığı için de yönetim kuruluna teşekkür ediyorum" dedi. Son Manisa maçından bahseden ve kadınların Fenerbahçe'ye verdiği desteğe önem çeken Ali Şen, "Bugün de bir pazar günü, güneşli bir tatil günü yönetim kurulumuza Fenerbahçeliliğin ne olduğunu anlatmak için insanlar geldi. Tribünümüze sonuna kadar destek veriyoruz. Bugün taş atma günü değil, dertleşme günüdür. Lütfen bugün bu beraberliğimize birliğimize en ufak kötü bir şey olmasın. Yönetim kurulu ile aramıza sigara kağıdı bile giremez. Bunu da topluma göstermeliyiz" diye konuştu.
 
UEFA'daki işleyişten bahseden Ali Şen, uluslar arası kurullarda Fenerbahçelilerin bulunması gerektiğini söyledi. Ali Şen, Fenerahçe'nin UEFA nezdinde hakkını araması konusundaki fikirlerine genel kurula sundu. Ali Şen, bugünün birlik günü olduğunu yineleyerek hiçbir Fenerbahçelinin bugün dışlanmaması gerektiğini de savundu.

PAZARLIK YAPMAYIN
 
Bir diğer üye olan Funda Sibel Pala ise, Yöneticilere seslenerek, "Asla, ne puan silme ne de başka bir konuda hiçbir şekilde pazarlık masasına oturmayın. Bizim alnımız ak. Biz sonuna kadar sizin arkanızdayız. Gerekirse gider amatör kümede oynarız" şeklinde konuştu.

GENEL KURULA BÜYÜK İLGİ
 
Fenerbahçe Kulübü Olağanüstü Genel Kurul toplantısına kongre üyeleri büyük ilgi gösterdi.
 
Fenerbahçe Burnu'nda bulunan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'ne gelişte yaşanan trafik sıkışıklığı nedeniyle 10.30'da toplantının başlamasının ardından da üyeler salona geldi.
 Toplantı başlamadan önce salon dolarken, üyeler havuz başında oluşturulan dev ekranlı alana yönlendirilmeye başlandı. Salonda bulunmak isteyen yüzlerce üye de sandalye kalmadığı için ayakta bekleyerek kongreyi takip etmeye çalıştı.
 
Kongre salonunun ana kapısı, üyelerin diğer alanlara yönlendirilmesi için kapatılınca kısa süreli tartışma yaşandı. Kongre divan başkanı Talat Yılmaz kapının kapatılmaması gerektiğini, bunun başka anlamlara gelebileceğini ifade edince, kapı tekrar açıldı ve üyeler dolu salonda yer bulmaya çalıştı.
 
Bu arada, kongrede televizyonlar için canlı yayın yasağı uygulandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com