13 Yıldır Bitmeyen Husumet ve Kin!

13 Yıldır Bitmeyen Husumet ve Kin!
Türkiye'nin günlerdir konuştuğu Tatlıses suikastinin failleri bulundu. Zanlı ünlü türkücüyle 13 yıldır husumeti bulunan Abdullah Uçmak çıktı...

* İmparator'a yönelik silahlı saldırının ardından polis, 11 ekiple müthiş bir insan avı başlattı. Özel ekipler, 3 günde sonuca ulaştı.

* Sanatçının hasımlarını mercek altına alan ekipler, önce 34 BC 6696 plakalı Fiat Linea aracı ele geçirdi.
* GPS kayıtlarında yapılan incelemede kiralık aracın saldırıda kullanıldığı belirlendi. Çete lideri Abdullah Uçmak'ın ismine ulaşıldı.

TATLISES BÖYLE VURULMUŞTU

* Ekipler, dinlemeye takılmamak için telefon bile kullanmayan şüphelileri fiziki takibe aldı. Pendik'teki adresleri tek tek tespit etti.
* Çete lideri Uçmak, dün evlerden birine gelince 42 adrese aynı anda baskın düzenlendi. Müthiş operasyonda 20 kişilik çete çökertildi.

* Uçmak, 1998'de de sanatçının otomobilini kurşunlamış, 2003'te ise saldırı hazırlığında iken yakalanmıştı.

TATLISES'İN KANLAR İÇİNDE HASTANEYE GETİRİLİŞ ANI

İbrahim Tatlıses'e yönelik saldırı emrini Sauna Çetesi lideri Kasım Zengin, yeğeni Fevzi Tatlı ya da Kuzey Irak bağlantılı bir çetenin verdiği iddiaları tartışılırken, İstanbul polisi sürpriz bir operasyona imza attı. Organize şube ekipleri, çete üyelerinin teknik takibe takılmamak için "kullan at tabir" edilen telefon hattı kullandıklarını belirledi. Bu tespitin ardından polis Pendik ve çevresinde 42 ayrı adres tespit etti. Bu 42 adreste ise çok tanıdık bir isim vardı. Polis, 10 yıl önce 3 adamıyla Tatlıses'i ölümle tehdit ederek, para istediği iddiasıyla yargılanan organize suç örgütü lideri Abdullah Uçmak ve adamlarının bulunduğu adreslere baskın düzenledi. Uçmak'ın da aralarında bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı. Tetiği çeken kişinin ise bizzat Abdullah Uçmak olduğu belirlendi.

ARAÇ GPRS'TEN BULUNDU
Operasyon yapılırken gri Linea'nın GPRS cihazı da takibe alındı. Bunun üzerine suikastte kullanılan otomobil Pendik Kurtköy'de bulundu. Aracın kiralık olduğu öğrenildi. Polis saldırıda kullanılan ve soruşturmanın en önemli delili niteliğindeki AK-47 marka kaleşnikof marka uzun namlulu tüfeği de zanlılardan birinin evinde buldu.
Gözaltına alınan zanlılar Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorguya alındı. Bu arada Uçmak'ın, Tatlıses'i tehdit etmek, suç örgütü kurmak, ruhsatsız silah ve patlayıcı bulundurmak suçlarından toplam 11 yıl hapis yattığı öğrenildi. Uçmak'ın 3 ay önce de tahliye edildiği belirlendi. Abdullah Uçmak'ın avukatı Ekrem Demirer ise, müvekkilinin kendisini arayarak, olayla bir ilgisi olmadığını söylediğini aktardı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

İZMARİTTEN DNA'LARI BULUNDU
ORGANİZE Suçlar Şubesi'nin 10 ayrı ekiple sürdürdüğü İbrahim Tatlıses suikastinde polise en çok yardım eden, kamera kayıtları ve yere atılan izmaritler oldu. Olay yerindeki bütün izmaritleri toplayan ekipler, bunlara DNA testi yaptırdı. Test sonucunda bölgede sigara içip, izmaritini de yere atan herkesin kimliği tespit edildi. Polise yol gösterecek olan bu bilginin dışında elbette MOBESE faktörü de unutulmadı. MOBESE görüntülerini inceleyen ekipler, failleri resimledi. Ekiplerin bir sonraki hamlesi, resimlerdeki kişilerin kimliğini tespit etmekti. Saldırdırının gerçekleştiği araçtaki kişilerden birisinin Abdullah Uçmak olduğunu gören polis, düğmeye bastı ve suç örgütünü birer birer yakaladı.

SON MESAJI ADRESİ VERMİŞTİ
TATLISES, son programında ilginç göndermelerde bulunmuştu. Ünlü türkücü, "Ne güzel yaşıyoruz, bir lokma ekmeği bölüşüyoruz. Neyin peşindeyiz? Neyin hıncındayız? Ben daha zenginim, ben daha yakışıklıyım, ben daha varlıklıyım. Hepimizin gideceği yer aynı arkadaş aynı" diyerek aslında adresi işaret etmişti.

NAKLEN KÖSTEBEK
TATLISES suikastinde ilginç bir detay daha gün yüzüne çıktı. İddiaya göre gözaltına alınan 20 kişiden 1'i Tatlıses'in vurulmadan önce yaptığı canlı yayında seyirciler arasına girdi. Uçmak'ın adamı olan bu genç, program erken bitince hemen dışarı çıktı. Ardından birilerini telefonla arayıp, "Tatlıses çıkıyor" diye haber verdi.

134 iHBAR GELDi
SALDIRIYLA ilgili olarak polise 134 ihbar yapıldı. Tüm ihbarları tek tek değerlendiren polis, İstanbul'da Beşiktaş, Bahçelievler, Üsküdar ve Kadıköy gibi ilçelere baskın düzenledi. Ayrıca Denizli, Ankara, Muğla ve İzmir gibi illerde de çok sayıda operasyon yapıldı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN KUTLADI
RUSYA'dan dün gece geç saatlerde Tataristan'a giden Başbakan Erdoğan, Tatlıses'e saldırı ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ı arayarak bilgi aldı. Başbakan'ın, saldırıyı yapanların kısa sürede yakalanması nedeniyle Çapkın ve ekibini kutladığı öğrenildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com