14. Anadolu Odaları Platformu Toplantısı

14. Anadolu Odaları Platformu Toplantısı
TÜRMOB Genel Sekreteri Akdemir: "Sistemi yönetenler, sistemi denetledikleri müddetçe bu ülke bunun zararını çekecek, sonuçlarına katlanacak"

BİLECİK (AA) - Türkiye Serbest Muhasebeci, Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Sekreteri Yücel Akdemir, "Sistemi yönetenler, sistemi denetledikleri müddetçe bu ülke bunun zararını çekecek, sonuçlarına katlanacak" dedi.

Akdemir, Bilecik Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nda düzenlenen 14. Anadolu Odaları Platformu'nda düzenlenen toplantıda, Türkiye'nin önemli bir süreçten geçtiğini belirterek, bir tarafta 17 Aralık diğer tarafta da mahalli idareler seçimlerinin bulunduğunu söyledi.

"Sonuçta bu ülkede yaşıyoruz" diyen ve bu işlerin sonucu ne olursa olsun hoş bir şey olmadığını savunan Akdemir, şöyle konuştu:

"Ülkemizin zarar göreceği ortada. Bir an önce bu sürecin tamamlanmasını diliyorum. Süreçlere bardağın dolu tarafından bakarsak beraberindeki tehlikeleri kadar belli fırsatları da gündeme getiriyor. Biz tabi, mesleğin yöneticileri olarak olumlu tarafından bakmaya çalışıyoruz. Bu ülkeye yönetenler kim olursa olsun, dünya görüşleri ne olursa olsun, başta siyasiler olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, bu ülkeyi yönetenler, meslek mensupları tarafından denetlenmezse bu işler devam edecek. Özellikle siyasilerin olduğu ortamlarda bunun altını dikkatli çizmemiz gerekiyor. Sistemi yönetenler, sistemi denetledikleri müddetçe bu ülke bunun zararını çekecek, sonuçlarına katlanacak. Mutlaka meslek mensupları tarafından başta siyasiler olmak üzere herkesin denetlenmesi gerekiyor. Bu camia'ya biraz daha güvenilmesi gerekiyor. Muhasebeciler, bu sorumluğu bizler almaya hazırız. Muhasebe mesleğinde olduğu gibi denetim mesleğinde de biz her şeye hazırız. Bize denetimi vermekte imtina edenlerin Türkiye'nin geldiği bu durumdan utanmaları gerekiyor. Hala bize denetimi verelim mi, vermeyelim mi? Bunu tartışıyorlar. Biz ticari işletmeler değil, toplumun tüm kesimlerini denetlemeye hazırız. Türkiye'nin bulunduğu durum ortada, bu da hepimizi üzüyor."

Bilecik eski oda başkanı ve MHP Bilecik Belediye Başkan adayı Hüseyin Şensoy'un adaylığını kutlayan Akdemir, Şensoy'un, Türkiye genelinde kazanma şansı olan, meslek mücadelesinin içinden gelen tek belediye başkan adayı olduğunu sözlerine ekledi.

Şensoy da 13,5 yıllık oda başkanlığından, belediye başkanlığına adaylığı nedeniyle istifa ettiğini dile getirerek, "Oda başkanları içerisinde il oda başkanı adayı olarak bulunuyorum. Bu görevi Bilecik'te en iyi şekilde yapacağımı, halkımıza inandırmış bulunmaktayım. Biz burada önemli bir görevi üstlendik ve tarih yazmak içinde en iyi çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Daha sonra Bilecik Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Süleyman Kıral'ın konuşmasının ardından gündemde bulunan maddeler görüşüldü. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com