14 kilometrelik Zafer Yürüşüyü'nü başlattı!

14 kilometrelik Zafer Yürüşüyü'nü başlattı!
Büyük Taarruz'un 88. yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 14 kilometrelik Zafer Yürüyüşü, Şuhut ilçesinin Çakırözü köyünden başladı...

Büyük Taarruz'un 88. yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 14 kilometrelik Zafer Yürüyüşü, Şuhut ilçesinin Çakırözü köyünden başladı. Türkiye'nin çeşitli illerindeki üniversitelerden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) gelen binlerce öğrenci ve vatandaşın katıldığı yürüyüşü, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu başlattı.
Atatürk'ün taarruz emrini verdiği 1874 rakımlı Kocatepe'ye düzenlenen Zafer Yürüyüşü, bu sene 6. kez düzenlendi. Çakırözü köyünden yürüyüşü başlatan Bakan Eroğlu, burada yaptığı konuşmada yürüyüşe katılanların Zafer Haftasını kutladı. Eroğlu, '88 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları buradan Kocatepe'ye doğru kahraman ordumuz ile birlikte yürüyüşe geçtiler. Bildiğiniz üzere 26 Ağustos sabahı çetin bir mücadele sonucunda kahraman ordumuz düşmanı tarumar etti. 15 günün sonunda da Yunan ordusunu İzmir'den denize döktü. Gerçekten bu mutlu gün, bu güzel gün İstiklal Harbinin bir başlangıcı olmuştur' dedi.

Şanlı zafer neticesinde Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğunu anımsatan Eroğlu, 'Kutlu yürüyüşe katılan herkesi gönülden kutluyorum. Yolunuz açık olsun ve Zafer gününüz de kutlu olsun. Burada hakikaten 88 yıl önceki kahramanların duyduğu heyecanı bizler de duyuyoruz. Bu kahramanlar bizlere ait bu vatanı canlarını feda ederek hediye ettiler. Onların ruhları şad olsun ve vatanımız ilelebet yaşasın' diye konuştu.

Yürüyüşe Bakan Eroğlu'nun yanı sıra Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Altuntaş, askeri erkan, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bakan Eroğlu ve beraberindekiler bir süre yürüdükten sonra geri döndü. Zafer Haftası kutlamaları sabah Kocatepe'de düzenlenecek etkinlikler ile devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com