14 yaşında tacize uğrayan kız Meclis'e taşındı

14 yaşında tacize uğrayan kız Meclis'e taşındı
TBMM Başkanlığı’na, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Tanrıkulu, şu sorulara yanıt aradı...
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Edirne’de, 14 yaşındaki işitme engelli kız çocuğu Z.K.’nın yaşları 76 ile 24 arasında değişen beş kişinin istismarına uğradığını belirterek, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e, “14 yaşındaki kızımızın hamileliğinin sona erdirilmesi adına bakanlığınızca bir girişiminiz olacak mıdır?” diye sordu.
 
“14 yaşında engelli kızımızın istismarının gerek teşhislerle gerekse tıbbi incelemelerle kanıtlanmasına rağmen mahkemenin verdiği karar hangi gerekçelere dayanmaktadır?
 
Bakanlığınız mahkemenin verdiği bu insanlığa aykırı kararın iptali veya yeniden değerlendirilmesi adına başvuruda bulunmuş mudur? Bulunulmadıysa görev yetki alanınızda işlenen bu hukuk cinayetine neden seyirci kalınmıştır?
 
Böylesine bir olaya göz yummak iktidarınızın yeni bir aile politikası mıdır? İstismar sonucu hayata gelecek çocukların iktidarınıza muhtaç hale getirilmek istenmesindeki amaç nedir?
 
14 yaşındaki kızımızın hamileliğinin sona erdirilmesi adına bakanlığınızca bir girişiminiz olacak mıdır?
 
Ortaya çıkan bu skandala rağmen 14 yaşındaki Z.K’yı koruma altına almamaya kararlı mısınız? Ya da görevinizi yerine getirmemenizden olayı istifa etmeyi düşünüyor musunuz?”
(NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com