14 Yıl Sonra Bir Araya Gelindi!

14 Yıl Sonra  Bir Araya Gelindi!
Dumlupınar Üniversitesi Hisarcık Meslek Yüksekokulunun 1996 yılı mezunları, internette bir sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla iletişime geçerek 14 yıl sonra bir araya geldi.

KÜTAHYA - Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde faaliyet gösteren Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Hisarcık Meslek Yüksekokulunun 1996 yılı mezunları, internette bir sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla iletişime geçerek 14 yıl sonra yeniden bir araya geldi.
Türkiye'nin çeşitli illerinden gelip Hisarcık'ta buluşan mezunlar, bir mezunun askerde şehit düştüğünü, diğerinin ise intihar edip öldüğünü öğrenince büyük üzüntü yaşadı. Alınan bilgiye göre, aralarında AK Parti Hisarcık İlçe Başkanı Mustafa Şen'in de bulunduğu yaklaşık 26 mezun, internetteki sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla yıllar sonra birbirlerinden yeniden haber almaya başladı.
Sadece sanal ortamda hasret gidermeyi yeterli görmeyen mezunlardan Figen Ovat, yıllar önce öğrenim gördükleri okulda buluşmak için bir program hazırladı ve arkadaşlarını Hisarcık'a davet etti.
Çeşitli illerden eş ve çocuklarıyla Hisarcık'a gelen 26 mezun, geçen hafta sonu iki gün süresince hem 14 yıl önceki okullarını yeniden görme imkanı buldu, hem de arkadaşlarıyla eski günleri yad etti.
Bu sırada mezunlardan birinin askerde şehit düştüğünü, diğerinin intihar edip öldüğünü öğrenen mezunlar, büyük üzüntü yaşadı.
Mezunlar, piknik yapıp birlikte vakit geçirdikten sonra ilçeden ayrıldı.
Organizasyonu gerçekleştiren Figen Ovat, , şehit düşen ve intihar eden iki arkadaşlarının aralarından ayrılmış olmasına çok üzüldüklerini söyledi.
Bundan çok etkilendiklerini dile getiren Ovat, şöyle konuştu:
''Dedik ki, ölüm var, kalım var, hayat çok kısa. Bu sebeple böyle bir organizasyon düzenlemeye karar verdik. İnternette açtığımız sayfada 14 yıl önce mezun olan 55 kişiden 26'sı bu organizasyona onay verdi. Çok keyif aldığımız bu etkinlik sayesinde hem aynı dönemde mezun olan ancak uzun zamandır görüşemediğimiz arkadaşlarla iki gün boyunca konuşup hasret giderip muhabbet ettik, hem de okuduğumuz okulu, gezdiğimiz yerleri, yakinen tanıdığımız halktan insanları tekrar görme imkanı bulduk. Bu etkinliği bundan böyle her yıl değişik bir ilde toplanarak geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz. Tüm arkadaşlar bu etkinlikten çok memnun kaldık ve çok duygulandık.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com