145 afet konutu sahibi buldu

145 afet konutu sahibi buldu
Kütahya Simav'da 19 Mayıstaki 5,9'luk depremde konutları hasar gören 145 hak sahibi bu gün katıldıkları 2. etap kura çekimi ile yeni yuvalarına kavuşmanın sevincini yaşadı.

Kütahya Simav'da 19 Mayıstaki 5,9'luk depremde konutları hasar gören 145 hak sahibi bu gün katıldıkları 2. etap kura çekimi ile yeni yuvalarına kavuşmanın sevincini yaşadı.
Belediye Düğün Salonunda sabah saat 09.00 da Noter huzurunda başlayan kura çekimine Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Kütahya Vali Yardımcısı Simav Kaymakam Vekili Mustafa İngenç, Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Kütahya İl Afet ve Acil Durum Merkezi (AFAD) Müdürü Vedat Ateş, AK Parti Simav İlçe Başkanı Mehmet Yağcı, 145 hak sahibi ile yakınları katıldı.
AFAD Kütahya İl Müdürü Vedat Ateş, Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay'ın kısa konuşmalarının ardından kura çekimine geçildi.
Duygusal anların yaşandığı kura çekiminde yeni yuvalarına kavuşan Simavlı depremzedeler sevinç gözyaşı döktü.
Düğün Salonunda gerçekleşen kura çekiminin ardından Belediye Başkanı Kasım Karahan'ı makamında ziyaret eden Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.
19 Mayıstaki 5,9'luk Simav depreminin ardından AFAD'ın Muradınlar Mahallesinde TOKİ'ye yaptırdığı 928 kalıcı konutlardan 3 artı 1'lik 701'i için ilk kura çekiminin 16 Kasım'da gerçekleştiğini ifade eden Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, bu kuraya katılamayan hak sahibi 145 depremzedenin talepleri doğrultusunda ikinci etap kura çekiminin bu gün noter huzurunda Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirildiğini ve Simavlı 145 depremzedenin daha 9 şiddetinde bir depreme dayanacak şekilde yaptırılan yeni konutlarına kavuşmalarından büyük bir mutluluk duyduğunu kaydetti.
928 kalıcı Afet Konutunu gününden önce teslim eden TOKİ'ye teşekkürlerini bildiren Vali Çiftçi,” Devlet Simav'ın yaralarını kısa sürede sardı. TOKİ'de kalıcı konutları gününden önce tamamlayarak depremzedeleri kış gelmeden sıcak yuvalarına kavuşturdu. Buradan kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Çiftçi, Simav'da boşta kalan 82 afet konutu için gelecek yeni taleplerin değerlendirileceğini ve hak sahiplerine verileceğini bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com