14'ünde, sevgilisine kocasını öldürttü

14'ünde, sevgilisine kocasını öldürttü
İmam nikâhıyla yaşadığı Sedat Gönül'ü, sevgilisi Yaşar Zeytun'la öldürdüğü öne sürülen Ö.S.'den kan donduran açıklamalar

Kocaeli'nde dini nikâhla yaşadığı Sedat Gönül'ü, sevgilisi Yaşar Zeytun'la öldürdüğü öne sürülen 14 yaşındaki Ö.S., verdiği ifadede, “Sedat'tan ayrılma şansım yoktu. Aşkımızı yaşayabilmek için Sedat'ı yok etmek gerekiyordu” dedi.
 
Cinayet genç kızın anlatımları ve iddianameye göre şöyle gelişti:
 
DUYGUSAL İLİŞKİ BAŞLAMIŞTI

Ö.S. ile Yaşar Zeytun cinayetten 2.5 yıl önce duygusal bir ilişkiye başladı. Ancak genç kızın ailesi bu ilişkiye karşı çıkıp 14 yaşındaki Ö.S.'yi, Sedat Gönül'e dini nikâhla verdi. Ö.S., Sedat'tan ayrılmak istedi. Ancak aile korkusu ile bunu yapamayacağını düşündü ve sevgilisine ancak Sedat'ın ortadan kalkması durumunda evlenebileceklerini söyledi.

AÇIK BIRAKTIĞI KAPIDAN GİRDİ

Kısa süre sonra ikna olan Zeytun ile genç kız, cinayetten 4 ay önce Sedat Gönül'ü öldürmeye karar verdi. Ö.S., olay günü sevgilisiyle telefonla görüşerek cinayet için anlaştı. Ö.S.'nin açık bıraktığı kapıdan eve giren Yaşar Zeytun yatak odasındaki Sedat Gönül'ü beraberinde getirdiği bıçakla öldürdü.
 
'SEDAT'IN YOK OLMASI GEREKİYORDU'

Sedat'tan ayrılmasına ailesinin izin vermeyeceğini söyleyen Ö.S. ifadesinde “Yaşar ile birlikte olabilmem için Sedat'ın yok olması gerekiyordu. Başka türlü ondan ayrılamazdım. Ancak ona herhangi bir telkinde bulunmadım” diye konuştu.

Yaşar Zeytun ise “Bana her defasında mutlu olmadığını intihar edeceğini söylüyordu. Sedat ile nikâhı olmadığını onun ortadan kalkması durumunda birbirimize kavuşacağımızı söyleyerek beni suça itip Sedat'ı ortadan kaldırmamızı her defasında söyledi” diye konuştu.
 
Savcılık, tasarlayarak adam öldürmeye azmettirmek suçundan 14 yaşında olan Ö.S.'nin dosyasını ayırırken cinayeti işleyen Yaşar Zeytun hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle dava açtı.

HT

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com