“15 bankamatik vekil var!”

“15 bankamatik vekil var!”
DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, TBMM’de yemin dışında kürsüye çıkmayan “15 bankamatik vekil” bulunduğunu iddia etti.


Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada Türkiye’nin güncel konularını değerlendirdi. Uysal, toplantıdan önce düzenlediği basın toplantısında da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni izleme gurubunun hazırladığı TBMM’nin performansına ilişkin raporun sonuçlarını açıkladı.
 
DP Genel Başkanı Uysal 24. dönem 1 ve 2. yasama yıllarında TBMM’de tek bir kez yerinden ya da genel kurul kürsüsünden söz etmemiş, "15 sıfırcı ve bankamatik vekil" olduğunu bunlardan 12’sinin AKP’li, 1’inin BDP’li, 1’inin de CHP’li olduğunu belirtti.
 
“Türkiye’de varolan siyasi partiler ve seçim kanunları ile siyasetin yapılış biçimi değişmeden, seçilme yaşının 18’e düşürülmesinin, şekli olmaktan öteye geçemeyecek popülist bir uygulama olacağı çok açıktır” diyen Uysal İlerleme Raporu konusunda ise “AB, Hükümetin politikalarına sarı kart göstermiştir. Bilhassa, özgürlük, demokrasi ve yolsuzlukla mücadele alanlarındaki ilerlemenin yetersizliğine ilişkin uyarıların altının önemle çizilmesi gerekmektedir” eleştirisinde bulundu.
 
Gültekin Uysal dış politikada Türkiye’nin, tarihi yol ayrımında bulunduğunu belirterek, “Türkiye başta Suriye olmak üzere maalesef, öngörüsüzlüğün derin bataklığına saplanmıştır. Bugün dış politikamızda demokrat bir vizyonun ve basiretli bir devlet aklının eksikliği açık bir biçimde görülmektedir” dedi. Büyükşehir Belediyelerinin sınırlarının, seçim hesabına dayalı siyasi öncelikler ekseninde belirlenmesinin sakıncaları olduğunu da anlatan Uysal şuunları söyledi:
 
“Terör sorununu, Kürt sorunundan ayrı olarak ele alınması gereken, siyaset üstü bir bakışla çözülmesi gereken bir milli mutabakat meselesi olarak görüyoruz. Akan kanın durması için elbette ki her Devlet farklı araçlar devreye koyabilir. Dünyanın hiçbir devletinde, cümle aleme ilan edilerek, davul zurna eşliğinde, terör örgütü ile pazarlık yapılmaz.  Ne yazık ki, Türkiye’de iktidarın bugün elindeki en büyük ve tek sermaye CHP karşıtlığıdır. Yani Sayın Başbakan Türkiye’nin meseleleri yerine, Kılıçdaroğlu ve CHP’yi diline dolamış.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com