15. mahalle de doğalgaza kavuştu!

15. mahalle de doğalgaza kavuştu!
Afyonkarahisar'da doğalgaza kavuşan mahalle sayısı 15 oldu...

Afyonkarahisar'da doğalgaza kavuşan mahalle sayısı 15 oldu. Afyongaz AŞ tarafından doğalgaz hattı döşeme çalışmaları tamamlanan Gazi Mahallesi'ne de doğalgaz verilmeye başlandı.
Düzenlenen törende konuşan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ilde 15. mahalleye de doğalgazın verilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Çoban, önümüzdeki hafta gaz verilecek olan Örnekevler Mahallesi'nin de çalışmaları tamamlanan 16. mahalle olacağını bildirdi.

Afyonkarahisarlıların bazı illere göre doğalgazı yüzde 17 daha ucuz kullandığını aktaran Çoban, 'Bunun da sebebi Afyonkarahisar ilinin ihalesi yapılırken firma sıfır karla doğalgazı Afyonkarahisar'a dağıtma sözü vermiş. Bundan dolayı da Afyon Doğalgaz Şirketini ve sorumlusu Bekir Gül Bey'i tebrik ediyorum. Yani Doğalgaz şirketi devletten aldığı gazı sıfır karla tüketiciye ulaştırıyor.' dedi.

Bunun da Afyonkarahisar için güzel bir nimet olduğunu belirten Çoban, Gazi Mahallesi'ne verilen doğalgazın mahalle sakinlerine ve Afyonkarahisar'a hayırlı olması temennisinde bulundu.

Çoban, İl Mahalli Çevre Kurulu'nun aldığı kararla 2011 yılının kasım ayından itibaren bir mahalleye doğalgaz veya Afyonkarahisar Jeotermal AŞ (AFJET) gelmesi durumunda, o mahallede yer alan kaloriferli binaların kömür yakmasının söz konusu olmayacağını bildirdi.

Çoban, 'İl Mahalli Çevre Kurulu'nun kararı gereği, bir mahallede doğalgaz veya AFJET varsa, o mahallede bulunan kaloriferli binalar kömür kullanamayacaklar. Bu kararı diğer iller çok önceden almıştı. Bunun da tabi nedeni temiz bir hava oluşturmak. Kömür hem kendimize hem de çevremize zarar veriyor. Çünkü kömürün doğaya verdiği hava kirliliği sayesinde şehirde yaşayan herkes kirli bir hava soluyor. Temiz enerjiye geçmemiz ile birlikte bizim sağlık giderlerimiz azalacak, üstelik sağlıklı yaşamla birlikte belki de ömrümüz uzayacak.' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com