15 milyon TL'lik yatırım sözü

15 milyon TL'lik yatırım sözü
Torunlar ve Kiler grupları tarafından özelleştirme ile 2004 yılından beri işletilen Kütahya Şeker Fabrikası AŞ'nin 57. Pancar Alım Kampanyası 02 Ekim Cumartesi günü Kütahya AKP Miletvekilleri ile Kütahya Valisinin katılımı ile törenle başladı. Törende k

Torunlar ve Kiler grupları tarafından özelleştirme ile 2004 yılından beri işletilen Kütahya Şeker Fabrikası AŞ'nin 57. Pancar Alım Kampanyası 02 Ekim Cumartesi günü Kütahya AKP Miletvekilleri ile Kütahya Valisinin katılımı ile törenle başladı. Törende konuşan Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş Genel Müdürü Necati Karavaizoğlu;'2011 yılında 15 milyon liralık yatırım hedefliyoruz' dedi.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş Genel Müdürü Necati Karavaizoğlu 1954 yılında işletmeye açılan fabrikanın bugün 3 bin 500 çiftçi ailesinin pancarını alarak işlediğini ve pancar çitçilerinin sorunları ile ilgilendiklerini söyledi.
Kütahya Şeker Fabrikası'nın özelleşmesiyle teknolojik ve kurumsal yeniliklerin planlandığını ve hayata geçirildiğini vurgulayan, Karavaizoğlu konuşmasında şu konulara değindi:
'Yeni pancar alım kampanyası dönemini kapsayan 1 yılda 250 bin ton şeker pancarını işleyip 38 bin ton kristal şeker, 9 bin ton melas, 75 bin ton sıkılmış küspe üretmeyi hedefliyoruz.
Günde 25 ton küp şeker üretilen fabrikamız yaklaşık 15 bin kişiye iş olanağı yaratarak bölge ekonomisine ciddi katkı sağlamaktadır. Fabrikamız, akıllı kart ve direkt pancar sevkıyat sistemine geçişle sektörel anlamda ilklere imza atmıştır. Kütahya Şeker Fabrikası 2004'te özelleşmesiyle teknolojik ve kurumsal yenilikler planlamış ve birçok projeyi de hayata geçirmiştir.
Kütahya Şeker Fabrikası yönetimi, fabrikanın özelleştirilmesinden itibaren yaptığı yatırımlara ilave olarak 2009 kampanya döneminden başlamak üzere hem kaliteyi artırmak hem Avrupa standartlarında üretim yapmak ve fabrikayı hijyenik şartlarda kanun ve yönetmeliklere uygun hale getirmek üzere üç yıllık bir programla 51 milyon lira yatırım programı kararı almıştır.
2009 kampanya döneminde 11 milyon liralık yatırım gerçekleştirilmiştir. 2010 yılında 25 milyon liralık yatırım planlanmakta, 2011 yılında ise 15 milyon liralık yatırım hedeflenmektedir. Yatırımlarımızı hayata geçirmek için hazırlıklarımız son hızla devam ediyor. Kütahya Şeker Fabrikası ile birlikte Kütahyalılarda kazanacak.''
Yapılan konuşmlardan sonra 2010-2011 ka-mpanya pancar alım sezonu dualarla başlatıldı.
Daha sonra Kütahya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ahmet Genç ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu tarafından Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun ve Başkan Yardımcısı Nahit Kiler'e birer çini tabak hediye edildi.
Fabrikaya ilk pancarı getiren çiftçiler Adil Erbay, Ahmet Torunalp ve Seyit Ali Tükdönmez'e hediye edilen tarım aletleri, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, AKP Kütahya Milletvekilleri İsmail Hakkı Biçer ve Hasan Fehmi Kinay tarafından verildi. Bu çiftçiler, Kütahya Pancar Ekicileri Kooperatifince birer cumhuriyet altınıyla ödüllendirildi.
Daha sonra Vali Kocatepe, Milletvekilleri İsmail Hakkı Biçer ve Hasan Fehmi Kinay, Mehmet Torun, Nahit Kiler ile öteki yetkililer tarafından kurdele kesilerek, kantarın açılışı yapıldı.
Törene; Kütahya AKP Milletvekilleri İsmail Hakkı Biçer, Hasan Fehmi Kinay, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun, Kütahya Şeker Fabrikası A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nahit Kiler, Kütahya Belediye Başkan Vekili Nejat Özturan ve çok sayıda davetli ile basın mensubu katıldı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com